نکاتی درباره لباس عید کودکان

نکاتی درباره لباس عید کودکان

لباس خ******** برای بچه ها با لباس خ******** برای بزرگترها تفاوت زیادی دارد . تحمل بچه ها به اندازه شما نیست که در هر لباسی احساس راحتی کنند به همین دلیل زیبایی لباس آخرین فاکتور انتخاب آن است . دقت داشته باشید کودکان در حال رشد هستند. اندازه های شان به سرعت تغییر می کند و لباس های شان برای شان کوچک می شود بنابراین لازم نیست برای لباس کودک زیاد هزینه کنید. راحتی و سلامت کودک را در اولویت قرار دهید و لباس های راحت و گشاد که پوشیدن و درآوردن آنها آسان است، انتخاب کنید.

نکاتی درباره لباس عید کودکان

نکاتی درباره لباس عید کودکان

به رنگ های شاد در خرید لباس برای کودکان  حتما توجه داشته باشید . روانشناسی می گوید برای نوروز کودکانتان لباس قرمز ، نارنجی ، سبز و آبی بخرید . به کودکان حق انتخاب دهید . وقتی کودک لباسش را خودش انتخاب کند قدرت تصمیم گیری ، مسئولیت پذیری و نه گفتن پیدا خواهد کرد .
هنگام خرید لباس کودک به جنس پارچه لباس توجه کنید و وقتی برای خرید به فروشگاه می روید برچسب لباس را از نظر جنس کنترل کنید. لباس های تهیه شده از مواد مصنوعی برای کودکان مناسب نیستند. لباس هایی که پارچه هایی از جنس الیاف طبیعی دارند را انتخاب کنید. بهتر است لباس کودک از جنس کتان یا درصد بالای کتان باشد. توصیه می شود لباس های زیر و لباس هایی که مستقیم با پوست کودک تماس دارند را از جنس نخی انتخاب کنید. برای لباس های رویی پارچه های حوله ای، مخمل و جین مقاوم و بادوام هستند . لباس های پشمی در صورتی که به طور مستقیم با پوست کودک تماس پیدا کنند ممکن است حساسیت ایجاد نمایند.

بافت لباس کودک بسیار حائز اهمیت است. کودکان معمولا مواد نرم مانند ابریشم، مخمل یا خز را دوست دارند .  لباس های ساده برای کودکان مناسب ترین انتخاب هستند. لباس های سگک دار و لباس هایی که روی آنها تور، رمان و مهره های رنگی وجود دارد برای کودکان مناسب نیستند چون ممکن است دست کودک در آنها گیر کند یا از لباس جدا شوند و کودک آنها را ببلعد . بچه ها از لباس هایی که تکه های خاص مثل تکه دوزی های برجسته دارند، بیشتر خوش شان می آید. آن ها برای او، مهم تر از مدل لباس هستند. باید در لباس نکته ای باشد که بچه ها دوست داشته باشند آن را کشف کنند .

بهتر است که لباس  کودکان عکس چاپی قهرمانان فیلم ها یا کارتون های مشهور را نداشته باشد . زیرا به گفته  برخی روانشناسان رفتارهای خشن این قهرمان ها که اغلب از کشور خودمان نیستند حس خشونت را در کودکان بر می انگیزد.
اگر عید هنوز سرد بود، بچه های کوچک تر برای بیرون رفتن به کلاه نیاز دارند. البته کلاه های بافتنی مخصوص زمستان هستند. یک کلاه پارچه ای برای این فصل از همه مناسب تر است. اگر فرزند شما راحت سرما می خورد یک شال نخی هم به لباس های او اضافه کنید. هم لباس های کودک زیباتر می شود و امکان هماهنگ کردن بیشتری خواهید داشت هم گرم می ماند .

یکی از مهم ترین بخش های لباس بچه، جوراب های اوست. جوراب کودک باید نخی باشد تا حساسیت ایجاد نکند. به اندازه جوراب هم باید دقت کنید. اگر جوراب گشاد باشد در کفش جابه جا می شود و کودک را آزار خواهد داد و اگر فرزندتان دختر است و دامن می پوشد بهتر است به جای جوراب از جوراب شلواری استفاده کنید؛ هم زیباتر است و هم دخترتان گرم تر می ماند. ساق هم برای همراهی با دامن انتخاب خوبی است.
یادتان باشد، یک گل سر زیبا، قشنگی و هماهنگی لباس دختربچه ها را چند برابر خواهد کرد. قیمت گل سر زیاد نیست. می توانید به راحتی چند گل سر زیبا برای دخترتان بخرید و با لباس های مختلف به موهایش بزنید. معمولا دختربچه ها از زیورآلات خوش شان می آید. می توانید چند نمونه از آن ها را به سلیقه خود کودک بخرید تا بتواند با لباس هایش همراه کند .

اگر کودک شما تمایل دارد که خودش لباس هایش را بپوشد ،  باید توجه کنید که شلوارهایی که کمربند یا زیپ نداشته و در عوض، کمر آنها کشی باشد برای او بسیار راحت تر هستند. استفاده از این شلوارها، به همراه پیراهن های ساده و کفش های چسبی، دردسرهای شما (برای لباس پوشاندن به کودک) را کاهش خواهد داد.

نشریه اینترنتی زندگی کودکان

 


پاسخ دهید