شمع سازی با قالب میوه

شمع-میوه-ای-(7) بچه ها در ایام تابستان در کنار مامان و بابا از وقتتان استفاده ی بهینه کنید . امروز آموزش شمع سازی با قالب پوست میوه را برایتان هدیه آورده ام . شاید با خود بگویید این نارنگی زمستانی را چطوری در فصل تابستان پیدا کنیم ؟ حق با شماست ! این فقط یک نمونه و مدل از شمع هایی است که قالب میوه دارند . ادامه را ببینید تا  مرحله به مرحله ی شمع سازی را به شما آموزش بدهم .

 

 

بچه های خوب نکته ی مهم این است که بدون کمک بزرگترها هرگز به مواردی که در ادامه این پست درج شده دست نمی زنید .

برای شروع کار می توانید از شمع های معمولی بازار استفاده کنید . اگر هم در خانه پارفین دارید که چه بهتر . به کمک مامان شمع ها را با چاقو به قطعات کوچک تبدیل کنید .

شمع-میوه-ای

نخ شمع هم برای شمع میوه ای که می خواهیم بسازیم نگهدارید .

شمع-میوه-ای-(6)

شمع های ریز شده را داخل یک ظرف کوچک بریزید . از مامان بخواهید که قابلمه ای را روی اجاق بگذارد و داخل ان آب بریزد . وقتی که آب آن به جوش آمد ظرفی که شمع های ریزشده دارد را روی آن بگذارید تا شمع ها با بخار آب ذوب شوند . به این روش ذوب کردن غیرمستقیم شمع می گویند .

شمع-میوه-ای-(2)

حالا بروید سر یخچال و میوه ی مورد نظرتان را انتخاب کنید . این میوه می تواند پرتقال ، نارنگی و یا حتی گوجه فرنگی باشد . مواد اخلی آن را با دقت خارج کنید تا پوست میوه سوراخ و خراب نشود .

شمع-میوه-ای-(1)

حالا نخ را به یک سیخ چوبی ببندید و وسط میوه طوری آویزان کنید انتهای نخ ته پوست میوه باشد .

شمع-میوه-ای-(3)

بعد از ذوب شدن کامل شمع ها از مامان بخواهید به شما کمک کند تا پارافین مذاب را داخل پوست میوه بریزید .

شمع-میوه-ای-(4)

حالا که پوست میوه ی شما پر از پارافین مایع شد ، میوه را بگذارید تا کاملا سرد شود .

شمع-میوه-ای-(8)

بعد سیخ را بردارید .

شمع-میوه-ای-(7)

به این ترتیب یک شمع میوه ای خوشگل ساختید که می توانید از آن برای تزیین میزهای تولد با تم میوه ، تزیین میز شب یلدا و … استفاده کنید .


پاسخ دهید