آموزش کاردستی نوروز ۹۵ : آشیانه کوچک

آموزش کاردستی نوروز ۹۵ : آشیانه کوچک

تخم مرغ های سفره هفت سین تان را رنگ آمیزی و آماده کرده اید ؛ حالا به جای اینکه همه آنها را داخل یک بشقاب و کنار هم سر سفره بگذارید چرا برای هر کدام یک جا تخم مرغی به شکل یک آشیانه کوچک درست نمی کنید ؟ در پایان می توانید آشیانه ها را به سلیقه خودتان تزئین کنید تا همه شبیه هم نشوند . می توانید چند تا از این آشیانه ها درست کنید و به هر یک از میهمانانتان یکی از آنها را عیدی بدهید .

آشیانه کوچک - 1

آشیانه کوچک – ۱

وسایل مورد نیاز :

– مقوای رنگی

– قیچی *

– موکت بر *

– چسب

– مقداری پوشال سبز یا هر چیز دیگری که بتوان جایگزین آن کرد ( جهت تزئین داخل آشیانه )

* جهت احتیاط بهتر است استفاده از این وسایل برای کوچکتر ها با نظارت و کمک یک بزرگتر انجام شود .

 

آشیانه کوچک - 2

آشیانه کوچک – ۲

۱ – طرح های مورد نیاز را روی مقوای رنگ دلخواهتان منتقل کنید .

آشیانه کوچک - 3

آشیانه کوچک – ۳

۲ – با استفاده از قیچی ، قطعات را با دقت ببرید . برای هر آشیانه ، به یک « کف » دایره ای شکل و یک « دیواره » نیاز دارید .

آشیانه کوچک - 4

آشیانه کوچک – ۴

۳ – برای سر هم کردن بدنه ، با موکت بر روی نقطه چین هایی که در دو طرف آن می بینید یک برش ایجاد کنید . فقط دقت کنید هنگام برش از روی نقطه چین ها رد نشوید .

آشیانه کوچک - 5

آشیانه کوچک – ۵

آشیانه کوچک - 6

آشیانه کوچک – ۶

۴ – زبانه های یکی از لبه ها را وارد شکاف لبه دیگر بکنید . ( به جای این کار می توانید از چسب استفاده کنید که شاید ساده تر هم باشد ؛ فقط در این صورت باید به کمک کلیپس یا هر وسیله دیگری لبه ها را روی هم نگهدارید تا چسب خشک شود . در ضمن اگر تصمیم گرفتید از چسب استفاده کنید دیگر نیازی به برش دادن لبه ها با موکت بر نیست ) .

آشیانه کوچک - 7

آشیانه کوچک – ۷

۵ – برای نصب کف آشیانه ، آن را به آهستگی به طرف پایین فشار دهید . در اینجا هم بهتر است برای محکم کاری و جلوگیری از تکان های احتمالی ، از چسب مایع استفاده کنید .

آشیانه کوچک - 8

آشیانه کوچک – ۸

۶ – آشیانه شما برای تزئینات داخل آن آماده است . برای این کار شما می توانید از پوشال سبز ، رشته های کاغذ کشی یا کاغذ رنگی و یا مقوا به رنگ سبز و یا هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید . شما می توانید قسمت خارجی آشیانه ها را هم به سلیقه خودتان تزئین کنید . حالا آشیانه کوچولوی شما فقط یک تخم مرغ رنگی کم دارد .

 

عنوان اصلی :   Petit nid

منبع :   www.auxpetitesmains.net

 

نشریه اینترنتی زندگی کودکان

 


پاسخ دهید