آموزش کاردستی : خرگوش بالن سوار

آموزش کاردستی : خرگوش بالن سوار

مراسم سال تحویل و سفره هفت سین گذشت ولی همیشه می توانید با تخم مرغ تخلیه شده کاردستی های قشنگی درست کنید و از آنها برای تزئین اتاقتان استفاده کنید . اینجا می خواهیم یک تخم مرغ خالی را به یک خرگوش بالن سوار تبدیل کنیم .

خرگوش بالن سوار

خرگوش بالن سوار

وسایل مورد نیاز :

– بادکنک

– تخم مرغ تخلیه شده

– سوزن *

– نخ کاموا

– استوانه مقوایی وسط دستمال توالت

– کاغذ رنگی یا کاغذ کادو با طرح های زیبا

– قیچی *

– چسب

– پارچه نمدی ( در صورت تمایل )

– یک عدد میل بافتنی ظریف ( یا چیزی شبیه آن ) *

– گواش و قلم مو یا ماژیک

* استفاده از این وسایل بهتر است به کمک و یا با نظارت یک بزرگتر انجام شود .

 ۱ – آماده کردن بادکنک :

بادکنک را باد کنید و با چسباندن برچسب های متنوع و زیبا آن را تزئین کنید . این برچسب ها را خودتان هم می توانید با استفاده از کاغذ رنگی درست کنید . در غیر اینصورت می توانید با ماژیک ، شکل های دلخواهتان را روی آن بکشید .

۲ – درست کردن سبد بالن :

استوانه وسط دستمال توالت را به دو قسمت تقسیم کنید و روی آن ، کاغذ رنگی یا کاغذ کادو بچسبانید . می توانید از پارچه نمدی هم به عنوان روکش سبد استفاده کنید . با استفاده از سوزن ، ۳ تکه نخ کاموا به یک اندازه را به لبه سبد متصل کنید .

۳ – خرگوش تخم مرغی :

با تخلیه تخم مرغ شروع کنید . برای این کار در دو انتهای تخم مرغ ، سوراخی ایجاد کنید . میل بافتنی را از یکی از سوراخ ها وارد کرده و محتویات تخم مرغ را با احتیاط ، کمی هم بزنید تا راحت تر تخلیه شود . یک ظرف گود بردارید و روی آن از یکی از سوراخ های تخم مرغ فوت کنید تا محتویات تخم مرغ از سوراخ دیگر خارج شود . تخم مرغ را از آب ولرم پر کنید و دوباره از یکی از سوراخ ها فوت کنید تا آب از سوراخ دیگر خارج شود . این کار را آنقدر تکرار کنید تا آبی که از تخم مرغ خارج می شود تمیز و شفاف باشد . حتی اگر مقدار کمی از محتویات تخم مرغ داخل آن باقی بماند می تواند بوی بسیار زننده ای ایجاد کند . تخم مرغ شسته شده و تمیز را بگذارید تا خشک شود .

۴ – سر هم کردن اجزا :

الف ) تخم مرغ خالی را داخل سبد بچسبانید . گوش ها و بازوهای خرگوش را روی کاغذ رنگی کشیده و با قیچی ببرید ، و روی تخم مرغ سر جای خودشان بچسبانید . چشمها ، دهان و سبیل خرگوش را با استفاده از ماژیک یا گواش روی صورتش بکشید ( به جای کشیدن چشمها ، اگر در دسترس بود می توانید از چشمهای متحرک هم استفاده کنید ) .

ب ) سه نخ کاموا را با هم گره بزنید و به بادکنک وصل کنید .

این بالن می تواند زینت بخش اتاقتان شود .

 

عنوان اصلی :   Montgolfiere

منبع :   www.auxpetitesmains.net

 

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید