آموزش کاردستی : خرگوش در میان گلزار

آموزش کاردستی : خرگوش در میان گلزار

در اینجا طرز ساختن  خرگوش و بوته های گل را با استفاده از تخم مرغ تخلیه شده به شما آموزش خواهیم داد با این تفاوت که برای ساختن گلها هم از تخم مرغ تخلیه شده استفاده خواهیم کرد .

خرگوش در میان گلزار

خرگوش در میان گلزار

وسایل مورد نیاز :

– پوست تخم مرغ تخلیه شده

– مقوای رنگی ( در صورت تمایل می توانید از مقوای سفید استفاده کنید و تمام قطعات را به سلیقه خودتان رنگ کنید )

– ماژیک ، گواش یا . . . ( جهت رنگ آمیزی )

– قیچی*

– چسب

– یک شیئی نوک تیز ( سوزن یا . . . ) *

* بهتر است استفاده از این وسایل به کمک و یا تحت نظارت یک بزرگتر انجام گردد .

 

۱ – برای خالی کردن تخم مرغ ها با استفاده از یک شیئی نوک تیز ، سوراخی در دو انتهای تخم مرغ ایجاد کنید ؛ سپس از یکی از سوراخ ها فوت کنید تا محتویات آن از سوراخ دیگر خارج شود . سپس تخم مرغ خالی را چند بار با آب ولرم پرکنید ، تکان دهید و به همان طریق قبلی تخلیه کنید . آنقدر به این کار ادامه بدهید تا آب خروجی ، تمیز و شفاف باشد . در تمام مراحل انجام این کار فراموش نکنید که پوست تخم مرغ ، ظریف و شکننده است . تخم مرغ ها را به سلیقی خودتان رنگ کنید . برای گل ها می توانید از رنگ زرد و برای خرگوش از رنگ صورتی استفاده کنید .

کفشدوزک ها و صورت خرگوش

کفشدوزک ها و صورت خرگوش

لباس خرگوش ها

لباس خرگوش ها

گل ها

گل ها

۲ – روی مقوای رنگی ، شکل گل ها ، کفشدوزک و خرگوش ها را بکشید و با قیچی ببرید . می توانید این شکل ها را روی مقوای سفید بکشید و آنها را به دلخواه خودتان رنگ کنید .

۳ – طرز آماده کردن لباس خرگوش ها و گلبرگ های گل ها ، یکسان است ؛ در یک سمت همه این قطعات ، یک زبانه قرار گرفته که باید چسب زده و به پشت طرف دیگر بچسبانید . لبه گلبرگ ها را کمی خم کنید تا جلوه زیباتری داشته باشند . بدن خرگوش ها و گل ها آماده است . می توانید تخم مرغ ها را که به رنگ های زیبا و متنوع رنگ آمیزی کرده اید سر جایشان بچسبانید .

۴ – صورت و گوش های خرگوش ها را سر جایشان بچسبانید . کفشدوزک ها را هم روی گل ها بچسبانید .

 

عنوان اصلی :   Oeuf de Paques

منبع :   www.auxpetitesmains.net

 

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید