آموزش بازی : « نیروگاه اتمی »

بچه ها در جریان بازی نیروگاه اتمی ، با هم فکر می کنند ، دنبال راه حل می گردند ، تصمیم می گیرند و آنها را به مورد اجرا می گذارند . بازی بسیار خوبی برای تقویت روحیه همکاری و م******** ، و چاره اندیشی هنگام بروز مشکلات است . این بازی ، فرمول و راه حل خاصی ندارد ؛ چیزی که در تصویر می بینید فقط یک ایده است و بچه ها یقیناً می توانند راههای دیگری برای رسیدن به هدف پیدا کنند . باید تا جایی که امکان دارد آنها را آزاد گذاشت تا راه حل مناسب را پیدا کنند .

بازی نیروگاه اتمی

بازی نیروگاه اتمی

وسایل مورد نیاز :

– دو عدد سطل

– تعدادی توپ تنیس یا توپ های پلاستیکی به همان اندازه

– طناب

– لوله های پلاستیکی یا چوب دراز

– هر وسیله دیگری که فکر می کنید می توان مورد استفاده قرار داد . . .

بوسیله طناب ، گچ یا هر وسیله دیگری که در دسترس دارید یک مربع روی زمین بازی بکشید . این محوطه ( محدوده داخل مربع ) در واقع سالن رآکتور اتمی ما می باشد . داخل این سالن ، یک رآکتور اتمی ( یک سطل ) و مقداری هم ضایعات اتمی آلوده به اشعه رادیو اکتیو ( توپ تنیس یا توپهای کوچک پلاستیکی به همان اندازه ) قرار دارد . هر تماسی با کف این سالن ، مرگبار می باشد ، در نتیجه هر گونه ورود یا تماس با آن به هر دلیلی اکیداً ممنوع می باشد .

بازیکنان باید توپها ( ضایعات اتمی آلوده ) را با وسایلی که در اختیار دارند و بدون لمس آنها ، از داخل رآکتور ( سطل وسط مربع ) ، و سپس از سالن رآکتور ( محدوده مربع ) ،خارج و به سطل دوم منتقل کنند . برای این کار ، بازیکنان ، وسایلی که در لیست بالا ذکر شد را در اختیار دارند . همه این وسایل را می توان وارد سالن رآکتور کرد ولی به شرط اینکه کف سالن را لمس نکنند . رآکتور ( سطل حاوی توپها ) را به هیچ عنوان نباید جابجا کرد .

این بازی را می توان در دسته های حداقل چهار نفری انجام داد . برای تعیین برنده می توان هر بار که توپی به کف سالن رآکتور می افتد بازی راقطع و تعداد توپهایی را که با موفقیت جابجا شده اند شمرد ؛ و نوبت را به گروه بعدی داد . در پایان هر گروهی که تعداد توپهای بیشتری را با موفقیت از سالن رآکتور خارج کرده بود ، برنده است .

 

عنوان اصلی :    Centrale atomique

منبع :    www.mobilesport.ch

 

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید