آموزش بازی : « جنگ ستارگان »

برای انجام بازی « جنگ ستارگان » ، غیر از یک فضای باز و وسیع به چیز دیگری نیاز نیست . هر چه تعداد دسته ها بیشتر باشد مدت زمان بازی طولانی تر خواهد بود .

برای عادلانه تر بودن یارگیری دسته ها ، بهتر است مربی ، این کار را بر عهده بگیرد .

بازی جنگ ستارگان

بازی جنگ ستارگان

پس از یارگیری ، دسته ها در محوطه بازی پخش شده و هر یک جداگانه ، حلقه ای ( هر چه فشرده تر ، بهتر ) را تشکیل می دهند . هر دسته برای خودشان نامی انتخاب می کنند . به جای انتخاب نام سیارات منظومه شمسی برای گروهها ، بهتر است بازیکنان هر گروه را در انتخاب و تعیین نام ، آزاد بگذارید ؛ خواهید دید که چه اسامی جالب و عجیب و غریبی برای خودشان انتخاب می کنند .

مربی ، ساکنین یکی از سیارات را به سراغ ساکنین سیاره دیگری می فرستد تا حلقه فشرده آنها را از هم باز کنند مثلاً با غلغلک دادن ! آنها مدت زمان محدود و از قبل تعیین شده ای برای انجام این ماموریت خواهند داشت که اگر نتوانند آن را با موفقیت انجام دهند از بازی خارج خواهند شد . مربی این کار را به نوبت با همه سیارات انجام می دهد . هدف ، وادار کردن ساکنین یک سیاره به باز کردن حلقه فشرده بین خودشان می باشد . بازی زمانی به پایان می رسد که فقط یک سیاره باقی مانده باشد ؛ مربی می تواند چندین سیاره را برای حمله به یک سیاره اعزام کند . بهتر است در ابتدای بازی ، ترتیب و چگونگی حملات را مشخص کنید تا بعداً جای هیچگونه ********ی نماند . برای حفظ امنیت و آرامش ، حتماً در ابتدای بازی ، استفاده از حرکات خشن و خطرناک برای باز کردن حلقه ساکنین سیارات دیگر را اکیداً ممنوع کنید ؛ بازیکنان مجاز نیستند برای رسیدن به این هدف ، دست به هر کاری بزنند ، وگرنه بازی ، تبدیل به یک آشوب و هرج و مرج غیر قابل کنترل خواهد شد .

 

عنوان اصلی :    La guerre des planets

منبع :    www.bringbackplay.ca/fr

 

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید