داستان های کوتاه از چهره های سرشناس – قسمت اول

دانستن جزئیات زندگی افراد سرشناس ، دانشمندان بزرگ ، نویسندگان و هنرمندان معروف و غیره ، صد البته با رعایت حریم خصوصی آنان همیشه برای ما جالب بوده ؛ در اینجا سعی می کنم بعضی از آنها را برای شما نقل کنم . امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیرند . در داستانهای کوتاه از چهره های سرشناس – قسمت اول ، اولین خاطره از مادام « ماری کوری » کاشف اورانیوم ، و دومین خاطره از خانم « ماریان اندرسون » خواننده سیاهپوست اپرا نقل می شود . در قسمت های بعدی با شخصیت های دیگری نیز آشنا خواهید شد .

مادام ماری کوری

مادام ماری کوری

– مادام « کوری » و کلکسیونر امضا :

مادام « کوری » از کلکسیونرهای امضا متنفر بود . یک آمریکایی که از این موضوع خبر داشت ، تصمیم گرفت به هر قیمتی که شده امضای مادام « کوری » را به دست بیاورد ؛ یک چک ۲۵ دلاری برای او فرستاد و از او خواست تا مبلغ این چک را به مصرف امور خیریه ، به انتخاب خودش برساند ! او امیدوار بود که مادام « کوری » احتیاط نکرده و چک را نقد کند ، و بانک هم همانطور که مرسوم است چک را برای او پس خواهد فرستاد . . . با امضای مادام « کوری » !

تعجب این آمریکایی را تصور کنید وقتی که چند روز بعد ، یادداشتی از طرف منشی مادام « کوری » به دستش رسید: « مادام کوری به خاطر چک ارسالی از شما تشکر می کنند ، اما ایشان آن را نقد نخواهند کرد ؛ ایشان کلکسیون امضا دارند و قصد دارند آن چک را نگهداشته و امضای شما را هم به کلکسیونشان اضافه کنند » !

خانم ماریان اندرسون

خانم ماریان اندرسون

– زیباترین روز زندگی یک خواننده معروف اپرا :

برخلاف بسیاری از هنرمندان ، خواننده بزرگ سیاهپوست « ماریان اندرسون » فوق العاده ساده و بی آلایش بود . روزی ، خبرنگاری از او سوال کرد : – « می توانید به من بگویید که زیباترین روز دوران خوانندگی شما ، چه روزی بود ؟ روزی که در کاخ سفید ، در برابرپادشاه و ملکه انگلستان ، و در حضور رئیس ******** روزولت برنامه اجرا کردید ؟ یا روزی که توسکانینی ، خواننده معروف به شما گفت که زیباترین صدای قرن هستید » ؟

خانم ـ اندرسون » در پاسخ گفت : – « خیر آقا . زیباترین روز زندگی من ، روزی بود که به خانه برگشتم و توانستم به مادرم بگویم : « مامان ، مامان ، چه خوشبختی ! از این لحظه به بعد ، تو دیگر مجبور نیستی رخت بشوری » !

عنوان اصلی :    Silhouettes et Profils

منبع :    Selection du Reader’s Digest

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید