دو داستان کوتاه طنز – قسمت اول

دو داستان کوتاه طنز – قسمت اول

« دو داستان کوتاه طنز – قسمت اول » ، قسمتهایی از زندگی مردم در گوشه ای از این کره خاکی است . قضاوت در باره طنز بودن یا نبودن آنها را به عهده خودتان می گذارم ، فقط این را بدانید که همه ی این روایت ها واقعی هستند و ساخته و پرداخته ذهن نویسنده نیستند . شاید خالی از لطف نباشد که با مسائل و مشکلات روزمره ای که ذهن مردم دیگر کشورها را به خودش مشغول می کند هم آشنا شویم امیدوارم از خواندن آنها لذت ببرید.

مشتری پر توقع

مشتری پر توقع

– داستان اول : مشتری پر توقع

شوهر من به عنوان مامور توزیع محصولات یک کارخانه بزرگ و مهم لبنیات کار می کرد . بعضی وقتها یادداشت های جالب و بامزه ای داخل ظروف خالی شیر مشتریانش که باید پرشان می کرد ، پیدا می کرد ؛ به نظر من ، این یادداشت از همه آنها جالب تر است :

« شیر فروش عزیز ؛ لطفاً از امروز به بعد ، به ترتیب زیر برایم لبنیات بیاورید : روزهای دوشنبه و پنجشنبه ، یک لیتر شیر ؛ یک عدد خامه روز سه شنبه ؛ یک عدد کره و یک لیتر شیر روز چهارشنبه ؛ یک عدد خامه و یک لیتر شیر روز جمعه ؛ برای تعطیلات آخر هفته دو لیتر شیر و یک عدد کره روز شنبه ؛ و یک عدد خامه روز یکشنبه . لطفاً این ترتیب را رعایت کنید . اگر آوردن خامه به روز شنبه موکول شد ، یک لیتر شیر هم به همراه آن برایم بیاورید . بطری های خالی شیر داخل پارکینگ هستند ؛ درب پارکینگ قفل است ، لطفاً از پنجره وارد شوید » !

پنجره آسایشگاه فقرا

پنجره آسایشگاه فقرا

– داستان دوم : پنجره آسایشگاه فقرا

شوهرم که به خاطر هزینه های جشن سال نو ، کاملاً ورشکسته شده بود ، تصمیم گرفت که با انجام آخرین دیوانگی ، جلوی ریخت و پاش ها را بگیرد ! روز اول ژانویه ، یک گل ارکیده سفید بسیار زیبا به من هدیه داد ، به همراه یک یادداشت بدین مضمون :

« رنگ سفید این گل ، سمبل پاکی عشق من به تو ؛ قیمت آن ضربدر میلیونها ، معرف شادی است که تو به زندگی من می دهی ؛ و بالخره زر ورقی که گل را داخل آن پیچیده اند سمبل « پنجره آسایشگاه فقرا و بی خانمان ها » ست ، جایی که اگر به همین وضع ادامه بدهم ، سر و کار من به آنجا کشیده خواهد شد » !

عنوان اصلی :    La vie a l’americaine

منبع :    Selection du Reader’s Digest

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید