داستان های کوتاه از چهره های سرشناس – قسمت سوم

داستان های کوتاه از چهره های سرشناس – قسمت سوم

در « داستان های کوتاه از چهره های سرشناس – قسمت سوم » اولین خاطره را از « سر هربرت بیربوم تری » ( Sir Herbert Beerbohm Tree ) هنرپیشه و کارگردان قدیمی و معروف تئاتر انگلستان ، و خاطره دوم را از نوازنده معروف چنگ « میلدرد دیلینگ » ( Mildred Dilling ) و یکی از شاگردانش ، کمدین معروف « هارپو مارکس » ( Harpo Marx ) ، یکی از برادران مارکس برایتان نقل خواهم کرد . درست است که همه این شخصیت ها ، سالهاست که از دنیا رفته اند ولی خاطرات آنها ، چهره آنها و هنرنمایی های آنها همیشه زنده خواهد ماند . امیدوارم از مطالعه آنها لذت ببرید . اگر مایلید قسمت های اول و دوم این سری مطلب را مطالعه کنید روی عناوین زیر کلیک کنید :

داستان های کوتاه از چهره های سرشناس – قسمت اول

داستان های کوتاه از چهره های سرشناس – قسمت دوم

سر هربرت بیربوم تری

سر هربرت بیربوم تری

– از شدت غرور باد کرده !

هنرپیشه و کارگردان معروف انگلیسی « سر هربرت بیربوم تری » ، هنرپیشه جوان با استعدادی را استخدام کرده بود که به نظر می رسید پس از هر موفقیت از شدت غرور و تکبر کمی بیشتر باد می کرد !! یک شب پس از اولین اجرای یک نمایش ، که پیروزی دیگری را به کارنامه خود افزوده بود ، صحنه را با همان غرور و تکبر همیشگی خود  ترک کرد ! هنوز کاملاً از راهروهای سالن نمایش خارج نشده بود که صدای انفجار بسیار بلندی از خیابان به گوش رسید و ساختمان تئاتر را لرزاند !

« سر هربرت بیربوم تری »  گفت : – « تمام شد ؛ بالاخره ترکید » !

 

میلدرد دیلینگ

میلدرد دیلینگ

– تشویق :

چنگ نواز معروف « میلدرد دیلینگ » این ماجرا را در مورد یکی از شاگردانش ، کمدین معروف « هارپو مارکس »نقل می کند :

هارپو مارکس

هارپو مارکس

« هارپو مشغول اجرای برنامه ای در استودیوی من بود . پس از اینکه نواختن را تمام کرد ، بلافاصله صحنه را ترک کرد . تشویق و دست زدن های مردم قطع نمی شد . . . ولی خبری از هارپو نبود ! او روی صحنه برنگشت ، نه برای نواختن قطعه ای دیگر ، و نه حتی برای تشکر از تشویق های مردم ! بعدها از او پرسیدم که چرا آن روز ، برای تشکر از تشویق های گرم مردم ، روی صحنه برنگشت ؟ پاسخ او این بود :

– « نمی توانستم ، آخر ، من توی جمعیت بودم و از همه بیشتر تشویق می کردم » !

عنوان اصلی :  Sillhouettes et profils

منبع :    Selection du Reader’s Digest

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید