یبوست در نوزادان: نشانه ها، علل و درمان

یبوست در نوزادان: نشانه ها، علل  و درمان

نگرانی در یبوست به عنوان پدر و مادر جدید ، شما همیشه به دنبال  لبخند و خنده کودک خود هستید ، و  اطمینان کمی که کودک شما شاد و سالم است و همه چیز خوب. مدفوع، اگر چه تقریبا لذت بخش نیست ، چیزی است که والدین باید نظارت داشته باشند.

یبوست در نوزادان: نشانه ها، علل  و درمان

یبوست در نوزادان: نشانه ها، علل و درمان

“هنگامی که کودک شما به طور منظم دفع مدفوع دارد، احتمالا نشانه آن است که او به اندازه کافی مواد غذایی گرفته و باقی را دفع میکند،” به گفته جنیفر شو متخصص اطفال مستقر در آتلانتا و همیار نویسنده از نبرد غذایی: برننده چالش های تغذیه ای از پدر و مادر مسلح با بینش، طنز، و یک بطری سس. “پس از آن قابل فهم است که عدم وجود مدفوع می تواند دلیلی برای نگرانی . هنگامی که شما فکر می کنید ممکن است یبوست باشد ،که  به شرح زیر در نظر بگیرید.” به چه مواردی باید دقت کرد: دکتر شو می گوید:”مهم این است که توجه داشته باشید که برنامه مدفوع نوزادان می توانید در هر دو طرف از طیف نوسان کنند . برخی از نوزادان که به طور انحصاری با شیر مادر تغذیه میکنند بعد از هر وعده غذایی دفع مدفوع دارند ؛ نوزادان دیگر ممکن است برای یک هفته یا بیشتر دفع نداشته باشند.

“جین مورتون ، استاد بالینی اطفال در دانشگاه استنفورد دانشکده پزشکی دانشگاه می گوید:” سازگاری کلیدی برای تعریف یبوست در نوزادانی است که با شیر مادر تغذیه میکنند. به جای اسهال ، از کار افتاده ، مدفوع خمیری ، مدفوع نوزاد یبوست بیشتر شبیه توپی کوچک است ، “هر چند یبوست برای یک کودکی که به طور انحصاری با شیر مادر تغذیه می شود بسیار نادر است.”  نوزادان شیر خشک نیز می توانند در نمودار بالا باشند . و هنگامی که پوره وارد تغذیه میشود ، پدر و مادر باید آماده برای تغییر دوباره فرکانس ، شکل و رنگ مدفوع باشند.

اما به عنوان یک چارچوب مرجع ، نوزادان ۰ تا ۴ ماه به طور متوسط ​​سه تا چهار بار در روز دفع مدفوع دارند ، و پس از معرفی غذاهای جامد، باعث کاهش به حدود یک وعده در روز است.والدین اغلب زمانی به یبوست مشکوک میشوند که یک غیبت طولانی در دفع مدفوع وجود داشته باشد،این قطعا می تواند نشانه ای از یبوست باشد.اگر کودکی در روز ۵ زندگی اش حداقل چندین بار دفع زرد رنگ (نه تیره قهوه ای یا سبز) نداشته باشد،نگران کننده است، صرف نظر از اینکه آیا او با شیر مادر یا شیر خشک  تغذیه میکند.

دکتر مورتون می گوید . این معمولا به علت  کافی  نبودن تغذیه کودک است. اما تناوب تنها سرنخ نیست. یبوست ممکن است مدفوع خود کودک سفت و یا به سختی دفع میشود. مدفوع سفت می تواند به دیواره مقعد کشش وارد کنند، که باعث خونریزی و دیده شدن رگه کوچکی از خون قرمز روشن در مدفوع شود.”اگر کودک شما فشار در چهره اش میسازد و اگر با لمس شکم همراه درد باشد ، روده او نیاز به درمان دارد. کودک شما هم اگر حاضر به خوردن نیست می تواند یبوست داشته باشد. اگر هیچ چیز بیرون نمی آید ، یک کودک ممکن است حس راحتی نکند که او نمی خواهد دیگر چیزی بخورد.” دکتر شو می گوید . چه عواملی باعث یبوست میشود: “اگر چه نادر است برای یک نوزاد در یک رژیم غذایی که همه مایع است یبوست را تجربه کند، اما می تواند رخ دهد . به طور انحصاری نوزادان شیر خشک خیلی بیشتر احتمال دارد به مشکل یبوست دچار شوند،”دکتر مورتون می گوید .

شیر خشک می تواند بسیار بیشتراز شیر مادر باعث سفت کردن مدفوع شود ، دکتر شو می افزاید.اگر نوزاد شما به پروتئین شیر آلرژی یا عدم تحمل داشته باشد، او در نهایت یبوست میشود. شیر خشک می تواند باعث این شود ، و همچنین به عنوان فراورده های لبنی در رژیم غذایی مادر که از طریق شیر مادر منتقل میشود. این نیز حامل به هر نوع دیگر از فراورده های لبنی برای نوزادی بزرگتر، مانند ماست و پنیر مصرف میکند وجود دارد. وقتی یک نوزاد در حدود ۶ ماه ، متخصص اطفال اغلب  به پدر و مادر چراغ سبز به ارائه مجموعه ای از غذای کودک نشان میدهد. چیزی که کودکتان می خورد تا حد زیادی به نوع مدفوعی که شماانتظار دارید تعیین خواهد کرد ، دکتر شو می گوید . و بسیاری از غذاهای مختلف می تواند باعث یبوست شوند، سیب، موز، غلات، دکتر مورتون می گوید   مصرف بیش از حد از هر یک از این ، به خصوص غلات برنج، می تواند شما را به دردسر بیاندازد. هنگامی که شما به غذاهای بزرگسال شروع میکنید ، ممکن است حتی سخت تر شد به اشاره کردن علت یبوست.

چگونه میتوان درمان کرد: “تغییر در شیر خشک یا در رژیم غذایی مادر می تواند در مبارزه با یبوست در نوزادانی که با شیر خشک و نوزادانی که با شیر مادر تغذیه میکنند به ترتیب کمک کند. غذاهای جامد ، که اغلب باعث یبوست هستند، نیز می توان درمان کرد،” دکتر شو می گوید . انواع مختلفی از میوه ها و سبزیجات ، مانند گلابی و کلم بروکلی، می توانند همه چیز را به روال عادی برگردانند و همراه با آب میوه و آب دریافت شوند.”هنگامی که تغییر در رژیم غذایی تغییری ایجاد نکرد، قبل از به کارگیری روش های دیگر با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کنید. دکتر ممکن است تحریک رکتال را پیشنهاد کنند که میتواننداستفاده از یک سواب پنبه ای یا دماسنج رکتال باشد. این باعث ایجاد حرکات روده در عرض چند دقیقه بعد از درمان باشد،”

دکتر شو می گوید . دیگر استفاده از شیاف گلیسیرین است، می تواند حدود یک ساعت بعد باعث دفع مدفوع شود، دیگر پیشنهادات ممکن است شامل میرالاکس ، پودر بی مزه ای که می توانید به یک نوشیدنی مخلوط کنید، سنا، از ملین های گیاهی طبیعی ؛ و لاکتولوز ، قند مصنوعی برای درمان یبوست استفاده کرد.

تمامی مطالب در این وب سایت ، از جمله نظر پزشکی و هر گونه اطلاعات مربوط به سلامت ، فقط برای مقاصد اطلاعاتی است و نباید یک تشخیص خاص و یا طرح درمان برای هر وضعیت فردی در نظر گرفته شود. استفاده از این سایت و اطلاعات موجود در اینجا یک رابطه دکتر و بیمار ایجاد نمی کند. همیشه به دنبال مشاوره مستقیم از دکتر خود در ارتباط با هر گونه سوال و یا مسائل در مورد سلامت خود و یا سلامت دیگران باشید.

عنوان اصلی : Constipation in Babies: Signs, Causes, and Cures

منبع :  http://www.parents.com

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید