دو داستان کوتاه طنز – قسمت سوم

دو داستان کوتاه طنز – قسمت سوم

قضاوت در باره طنز بودن یا نبودن « دو داستان کوتاه طنز – قسمت سوم » را به عهده خودتان می گذارم ، فقط این را بدانید که همه این روایت ها واقعی هستند ، و ساخته و پرداخته ذهن کسی نیستند . شاید خالی از لطف نباشد که با مسائل و مشکلات روزمره ای که ذهن مردم دیگر کشورها را به خودش مشغول می کند هم آشنا شویم . دو قسمت از این سری داستان های کوتاه طنز ، قبلاً منتشر شده و قسمت چهارم و پنجم نیز همزمان با قسمت سوم منتشر خواهند شد که برای مطالعه آنها می توانید روی عناوین زیر کلیک کنید :

قسمت اول  –  قسمت دوم  –  قسمت چهارم  –  قسمت پنجم

اولاف پادشاه نروژ

اولاف پادشاه نروژ

داستان اول : طاس بازی برای جلوگیری از جنگ

سال ۱۰۲۰ میلادی است و دولت های نروژ و سوئد بر سر مالکیت استان « هیزینگ » ( Hising ) به شدت دچار اختلاف هستند ؛ خوب چه باید کرد ؟ فرستادن هیئت های نمایندگی برای مذاکره ؟ خیر ؛ دولتهای دو کشور هیچیک از اعمال مرسوم در چنین مواردی را انجام ندادند . خوب پس چه کردند ؟ پادشاه نروژ و پادشاه سوئد تصمیم گرفتند با « طاس انداختن » سرنوشت استان هیزینگ را روشن کنند ، به همین سادگی !

بازی بسیار اضطراب آوری بود . پادشاه سوئد شروع کرد و دو طاس را انداخت . . . جفت ۶ . لبخند پیروزی بر لبان پادشاه نشست ؛ ولی « اولاف » ( Olaf ) پادشاه نروژ شکست را نپذیرفته و او هم طاس ها را می اندازد . . . جفت ۶ . دوباره نوبت پادشاه سوئد شد تا طاس ها را بیندازد . . . باور کردنی نیست ولی باز هم جفت ۶ آمد ! نتیجه دومین بازی پادشاه نروژ یک ۶ بود . . . دومین طاس او مثل همیشه روی یک طرف نیفتاد بلکه روی لبه فرود آمد و دو عدد را نشان می داد که جمع آن دو عدد ۹ می شد !

در نتیجه ، نروژ استان هیزینگ را برنده شد و دو پادشاه ، دوستانه از یکدیگر جدا شدند ! یک طاس بازی ساده بین دو پادشاه که چند دقیقه هم طول نکشید جلوی جنگی را که ممکن بود سالها ادامه پیدا کند و هزاران تلفات از بین دو ملت داشته باشد را گرفت ! نمی دانم اگر مردم سوئد و نروژ می دانستند که سرنوشت آنها را دو طاس ناقابل تعیین کرده اند ، خوشحال می شدند یا ناراحت ؟

عنوان اصلی :    Les des

منبع :    Jeux de hasard

آمریکایی برو خانه ات

آمریکایی برو خانه ات

داستان دوم : آمریکایی برو خانه ات !

مدتی بود که دیوارهای شهر « بوا – لو – غوا » ( Bois – le – Roi ) نزدیک « فونتن بلو » ( Fontainebleau ) در کشور فرانسه ، به فاصله یک متر از زمین ، پرشده بود از شعار « آمریکایی برو خانه ات » ( us go home ) !

چه کسانی این کار را می کردند ؟ کوتوله های ضد آمریکایی ؟ به هیچوجه ! سه نفر از بچه های ********یان نیروی هوایی آمریکا ، که در پادگان « فونتن بلو » مستقر بودند این کار را می کردند . . . دلشان برای خانه شان تنگ شده بود !

عنوان اصلی :   Pris sur le vif dans le vaste monde

منبع :    Selection du Reader’s Digest

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید