یک گربه وحشی از آمازون

یک گربه وحشی از آمازون

این دومین روایت از سری ماجراهای واقعی روابط انسان و حیوان تحت عنوان « آیا این حیوانات واقعاً وحشی هستند ؟ » می باشد که امیدوارم مورد پسند شما قرار بگیرد . بعضی وقتها حرکاتی از بعضی از این حیوانات به ظاهر وحشی ، و بعضی از انسان های به ظاهر متمدن و عاقل می بینم که از خودم می پرسم کدامیک وحشی و کدامیک متمدن هستیم ؟ روایت اول تحت عنوان « سرجوخه کوچولو » کا ماجرای یک راسوی بد بو بود قبلاً منتشر شده که اگر به اینگونه ماجراها علاقه مندید به شما توصیه می کنم حتماً آن را مطالعه کنید ؛ ۵ روایت دیگر از این دست را نیز به زودی تقدیم حضورتان خواهم کرد . « یک گربه وحشی از آمازون » همانطور که از اسمش پیداست ماجرای یک گربه وحشی است که یکی از اهالی شیکاگو در جریان سفری به آمازون خریده بود ولی . . .

یک گربه وحشی از آمازون - 1

یک گربه وحشی از آمازون – ۱

تجربه ای که در زمینه فروش حیوانات وحشی به باغ وحش ها داشتم به من آموخته بود که گربه سانان بزرگ از قبیل ببر ، جاگوار ، گربه وحشی و غیره ، منفورترین حیوانات دنیا هستند .

یکی از روزهای سال ۱۹۳۳ به ملاقات مدیر باغ وحش « لینکلن پارک » ( Lincoln Park  ) شیکاگو در دفتر کارش رفته بودم ؛ کا ناگهان از زیر یکی از میزها یک گربه وحشی بزرگ از اقوام نزدیک گربه وحشی آمریکای جنوبی را دیدم که با چشمانی درخشان در حالی که دمش را به آهستگی تکان می داد ، کم کم به من نزدیک می شد . آرامش و لبخند مدیر باغ وحش ، خیال مرا راحت کرد .

یک گربه وحشی از آمازون - 2

یک گربه وحشی از آمازون – ۲

مخصوصاً وقتی که خرخر کنان سرش را به زانوی من مالید ، و من هم پشت او را نوازش کردم ؛ بلافاصله مثل یک گربه جوان به پشت دراز کشید تا من شکم او را بخارانم ! با پنجه هایش دست مرا می گرفت و وانمود می کرد که مفصل های دستم را گاز  می گیرد ؛ خلاصه داشت با من بازی می کرد !

آقای مدیر باغ وحش به من توضیح داد که این گربه وحشی را یکی از اهالی شیکاگو ، وقتی خیلی کوچک بوده ، در جریان سفری که به آمازون داشته خریده بود .

یک گربه وحشی از آمازون - 3

یک گربه وحشی از آمازون – ۳

در ابتدا او را در منزل خودش نگهداری می کرد ، ولی وقتی آنقدر بزرگ شد که دیگر امکان مراقبت از او را نداشت ، گربه وحشی خود را به باغ وحش ما اهدا کرد . آقای مدیر ادامه داد : « گربه های وحشی شهرت وحشتناکی دارند ، ولی این گربه وحشی که اینجا می بینید ثابت می کند که حیوانات وحشی هم می توانند دوست داشتن انسان ها را یاد بگیرند …..

یک گربه وحشی از آمازون - 4

یک گربه وحشی از آمازون – ۴

…..وقتی او را پیش ما آوردند ، چنان نیازی به محبت از خودش نشان داد که دلمان نیامد او را توی قفس حبس کنیم ؛ و خطر آزاد گذاشتنش داخل دفاتر کارمان را به جان خ********م . . . او هرگز از این آزادی سوء استفاده نکرد ! »

عنوان اصلی :    Sauvages , ces animaux

منبع :    Selection du Reader’s Digest

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید