برج و پل متحرک

برج و پل متحرک

وقتی داستانی در باره دورانی که قرنها از روی آن گذشته می خوانیم ، ناخودآگاه سعی می کنیم تصویری از آن دوران را در ذهن خود بسازیم . کاردستی برج و پل متحرک ، در عین آسان بودن به فرزندان ما کمک می کند تا تصویر قابل لمس تری از دوران قلعه ها و برج و باروهایشان را در ذهن خود داشته باشند .

برج و پل متحرک - 1

برج و پل متحرک – ۱

وسایل مورد نیاز :

– مقوا

– چسب

– نوار چسب

– ماژیک

– نخ ضخیم

برج و پل متحرک - 2

برج و پل متحرک – ۲

۱ – یک مستطیل ۲۰ × ۴۱ سانتیمتر از مقوا را جدا کنید . یک سانتیمتر از آن ۴۱ سانتیمتر را تا کنید . این یک سانتیمتر ، زبانه ای خواهد بود که از آن برای چسباندن دو طرف به یکدیگر استفاده خواهیم کرد . ۴۰ سانتیمتر باقیمانده را از وسط تا کنید ؛ دوباره این کا را تکرار کنید . ۴ مستطیل به دست آمده ، دیوارهای برج را تشکیل خواهند داد .

برج و پل متحرک - 3

برج و پل متحرک – ۳

۲ – درب و پنجره های برج را به سلیقه خودتان ، یا جدا کنید ، و یا اینکه فقط نقاشی کنید . سنگهای روی دیوار را می توانید نقاشی کنید ، یا اینکه از کاغذ خاکستری یا قهوه ای رنگ ، مستطیل های کوچک ببرید و دور تا دور پنجره ها و درب برج بچسبانید .

برج و پل متحرک - 4

برج و پل متحرک – ۴

۳ – مقوا را به شکل قوطی تا کنید و با استفاده از زبانه یک سانتیمتری ، دو طرف آن را محکم به هم بچسبانید .

برج و پل متحرک - 5

برج و پل متحرک – ۵

۴ – قسمت بالای برج را برش های ۱ × ۱ سانتیمتر زده و به سمت داخل تا کنید .

برج و پل متحرک - 6

برج و پل متحرک – ۶

۵ – برای درست کردن پشت بام برج ، یک مربع ۱۰ × ۱۰ سانتیمتر از مقوا جدا کنید و روی برش های یک سانتیمتری که در قسمت بالای برج داده و به طرف داخل تا کرده اید ، بچسبانید .

برج و پل متحرک - 7

برج و پل متحرک – ۷

۶ – برای لبه کنگره دار پشت بام ، یک نوار ۴۲ × ۴ سانتیمتری آماده کنید . در سر تا سر این نوار به فاصله هر دو سانتیمتر ، یک برش ۲ سانتیمتری ایجاد کنید .

برج و پل متحرک - 8

برج و پل متحرک – ۸

۷ – زبانه های دو سانتیمتری این نوار را یک در میان و با یک زاویه صاف و مستقیم به یک طرف تا کنید . سپس نوار را روی لبه پشت بام برج گذاشته و زبانه هایی را که به سمت داخل تا کرده اید ، و همینطور لبه اضافی نوار را دور تا دور پشت بام بچسبانید .

برج و پل متحرک - 9

برج و پل متحرک – ۹

۸ – برای ساختن پل متحرک ، یک قطعه مقوا به ارتفاع دری که برای برج کشیده اید ، و کمی پهن تر از آن را ببرید . قطعات چوب روی آن را نقاشی کنید تا طبیعی تر جلوه کند .

برج و پل متحرک - 10

برج و پل متحرک – ۱۰

۹ – با توجه به تصویر شماره ۱۰ چهار سوراخ روی بدنه برج ( دو سوراخ بالای در ورودی ، و دو سوراخ روی پشت بام ) ایجاد کنید . دو سوراخ هم روی خود پل ایجاد کنید ، و لبه پایین پل را زیر در ورودی وصل کنید .

برج و پل متحرک - 11

برج و پل متحرک – ۱۱

۱۰ – یک تکه نخ ضخیم به طول ۶۰ سانتیمتر آماده کنید . دو سر آن را اول از سوراخ های روی پل ، و سپس از سوراخ های بالای در ورودی ، و در پایان از سوراخ های روی پشت بام رد کرده و گره بزنید . با کشیدن این نخ از روی پشت بام برج ، پل متحرک ، باز و بسته خواهد شد .

عنوان اصلی :    Tour et pont-levis

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


یک پاسخ به “برج و پل متحرک”

 1. میرزایی می‌گه:

  باسلام و احترام
  تشکر بابت مطالب زیبا
  قطعا یکی از سایت های موفق در آینده نزدیک
  خواهید بود…
  افتخار مان آشنایی با شماست
  امیدواریم روزی باگروه شما همکاری کنیم
  http://Agahi90.ir
  رسانه آگهی۹۰

پاسخ دهید