جشن ها و آداب و رسوم فصل پائیز در کشور سوئیس

جشن ها و آداب و رسوم فصل پائیز در کشور سوئیس

در اینجا شما را با « جشن ها و آداب و رسوم فصل پائیز در کشور سوئیس » آشنا خواهم کرد . انشاالله در آینده نزدیک آداب و رسوم و جشن های دیگر کشورهای جهان را نیز به شما معرفی خواهم کرد . نکته جالب توجه در این جشن ها این است که مردم هر اتفاق معمولی و پیش پا افتاده ای را تبدیل به چندین روز جشن و شادی می کنند ، جشن برداشت محصولات مختلف مانند گیلاس ، گندم ، انگور ، سیب و غیره . ما هم از این نوع جشن ها در کشورمان داریم ولی اولاً محدود به مناطق روستایی خاصی می شود ، و ثانیاً به اندازه کافی در باره آنها تبلیغات نمی شود که اگر می شد می توانست درآمد قابل توجهی از طریق گردشگران داخلی و خارجی نصیب روستائیان ما بکند .

خود ما می توانیم بهترین مجریان تبلیغاتی برای این جشنها باشیم . سایت نازک بهترین مکان برای معرفی جشن ها و آداب و رسوم مناطقی است که در آنها زندگی می کنیم .

جشن های انگورچینی :

1 - جشن انگورچینی در نوشاتل

1 – جشن انگورچینی در نوشاتل

این جشن در مناطقی که در آنجا انگور کشت می شود ، برگذار می گردد .مهم ترین جشن سالیانه اواخر ماه سپتامبر ( اواخرشهریور – اوائل مهر ) در « نوشاتل » ( Neuchatel ) برگزار شده و ۳ روز به طول می انجامد . در « ووی » ( Vevey )جشن انگورکاران هر ۲۵ سال یک بار برگذار می گردد .

2 - جشن انگورچینی در نوشاتل

2 – جشن انگورچینی در نوشاتل

3 - جشن انگورچینی در نوشاتل

3 – جشن انگورچینی در نوشاتل

کاروان هایی با صدها بازیگر که خود را به شکل های مختلف از جمله حیوانات در می آورند در خیابان های شهر کارناوال به راه می اندازند . جشن بعدی در سال ۲۰۱۹ برگذار خواهد شد .

4 - جشن بنیشون

4 – جشن بنیشون

جشن « بنیشون » ( Benichon ) :

در ناحیه « فریبورگ » ( Fribourg ) جشن « بنیشون » یا « چیلبی » ( Chilbi ) ( برای آلمانی زبان ها ) برگذار می شود . این جشن برای غذاها و خوراکی های فراوان و متنوعی که در این موقع سال آماده می کنند ، معروف است . جشن « بنیشون » سرشار از برنامه های شاد و سرگرم کننده ، موسیقی ، کارناوال و غیره است . این جشن دومین یکشنبه ماه سپتامبر در دشت ، و دومین یکشنبه ماه اکتبر در کوهستان برگذار می گردد .

5 - جشن آلپرچیلبی

5 – جشن آلپرچیلبی

6 - جشن آلپرچیلبی

6 – جشن آلپرچیلبی

7 - جشن آلپرچیلبی

7 – جشن آلپرچیلبی

جشن « آلپرچیلبی » ( Alperchilbi ) یا « سنن چیلبی » ( Sennenchilbi ) :

در مناطق مرکزی سوئیس مخصوصاً بخش های کوچک « نید والد » ( Nidwald ) و « اوب والد » ( obwald ) جشن های برداشت محصول تحت عنوان « آلپرچیلبی » یا « سنن چیلبی » یا « جشن های سالانه کارکنان مزارع » ، سومین یکشنبه ماه اکتبر برگذار می گردد .

« آرمائیس » ها ( Armaillis ) یا همان کارکنان مزارع که اکثراً چوپان یا تولیدکننده پنیر هستند ، در میدان مرکزی روستاها دور هم جمع می شوند و در باره اتفاقاتی که طی سال گذشته روی داده صحبت می کنند و یا با شخصیت های محلی ، شوخی کرده و ادای آنها را در می آورند !

8 - بازارچه پیاز

8 – بازارچه پیاز

9 - بازارچه پیاز

9 – بازارچه پیاز

10 - بازارچه پیاز

10 – بازارچه پیاز

11 - بازارچه پیاز

11 – بازارچه پیاز

بازارچه پیاز :

بازارچه پیاز در شهر « برن » ( Berne ) چهارمین دوشنبه ماه نوامبر برگذار می گردد . شهر با انواع پیاز تزئین می شود و غرفه های گوناگون محصولات خود را از قبیل سبزیجات زمستانی ، سرامیک ،« ماژن برو » ( Magenbrot ) یا نان مخصوص کوههای آلپ و یادگاری های مختلف دیگر را به معرض فروش می گذارند .

12 - یودل یا کشتی محلی سوئیس

12 – یودل یا کشتی محلی سوئیس

13 - یودل یا کشتی محلی سوئیس

13 – یودل یا کشتی محلی سوئیس

14 - یودل یا کشتی محلی سوئیس

14 – یودل یا کشتی محلی سوئیس

15 - یودل یا کشتی محلی سوئیس

15 – یودل یا کشتی محلی سوئیس

جشن « اونس پونن » ( Unspunnen ) :

این جشن در شهر « اینتر لاکن » ( Interlaken )تقریباً هر ۱۲ سال یکبار برگذار می گردد . این جشن بیشتر آداب و رسوم ملی و محلی سوئیس مانند « کشتی محلی سوئیس » یا « یودل » ( Yodel ) . . .

16 - پرتاب سنگ اونس پونن

16 – پرتاب سنگ اونس پونن

17 - پرتاب سنگ اونس پونن

17 – پرتاب سنگ اونس پونن

18 - پرتاب سنگ اونس پونن

18 – پرتاب سنگ اونس پونن

19 - پرتاب سنگ اونس پونن

19 – پرتاب سنگ اونس پونن

. . . و پرتاب سنگ « اونس پونن » ( به وزن ۸۳/۵ کیلوگرم ) را به نمایش می گذارد . جشن بعدی برای سال ۲۰۱۷ پیش بینی شده است .

عنوان اصلی :    Fetes et coutumes d’automne

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید