برگه های کار کلاس پیش دبستانی – ۱

برگه های کار کلاس پیش دبستانی – ۱

در این قسمت ۱۰ برگه ی کار کلاس پیش دبستانی را خدمتتان تقدیم می کنم . این برگه ها فقط برای دادن ایده به شما عزیزان است ؛ شما می توانید عیناً از همین برگه ها استفاده کنید و یا اینکه به میل و سلیقه خودتان تغییراتی در آنها بدهید .

در این برگه ها از تکنیک هایی مانند « کامل کردن خطوط نقطه چین » ، « رنگ آمیزی » ، « کلاژ » ، « تکمیل کردن تصاویر ناقص » ، « سوال و جواب » و غیره استفاده شده ، و در باره موضوعاتی از قبیل « رفتن به پیش دبستانی » ، « روابط دوستانه و خانوادگی » ، « رفت و آمد در شهر » ، « مقررات راهنمایی و رانندگی » ، « رعایت بهداشت و نظافت » ، « شناخت اشکال هندسی » و غیره با کودکان صحبت خواهد شد . امیدوارم « برگه های کار کلاس پیش دبستانی – ۱ » مورد توجه و استفاده مربیان ، و کودکان و خانواده های محترم و عزیزشان قرار بگیرد .

برگه - 1

برگه – ۱

هدف این برگه ، آموزش مفاهیم ریاضی از قبیل « بالا » ، « پایین » ، « کوچک » و « بزرگ » است و برای رسیدن به این هدف از تکنیک های « اتصال خط چین ها » و « رنگ آمیزی » استفاده شده است .

برگه 2

برگه ۲

هدف این برگه ، آشنایی و انس کودکان با محیط پیش دبستانی است و برای رسیدن به این هدف از تکنیک های « سوال و جواب » ، « رنگ آمیزی » ، « کلاژ » و « اتصال نقطه چین » استفاده شده است .

برگه 3

برگه ۳

هدف این برگه ، آشنایی کودک با محیط و مقررات پیش دبستانی ، رعایت اصول اولیه بهداشتی در خانه و دبستان ، رعایت ادب در روابط دوستانه و آشنایی با اولین « باید » ها و « نباید ها » ی زندگی اش است ؛ و برای رسیدن به این هدف از تکنیک « سوال و جواب » استفاده شده است .

برگه 4

برگه ۴

هدف این برگه ، آشنایی با اصول رفت و آمد امن در خیابان ، و تکنیک مورد استفاده « سوال و جواب » می باشد .

برگه 5

برگه ۵

هدف این برگه ، آموزش طریقه صحیح عبور از خیابان بوده ، و تکنیک مورد استفاده « رنگ آمیزی » می باشد .

برگه 6

برگه ۶

هدف این برگه ، آشنایی با جزئیات بیشتری از خیابان هاست و تکنیک مورد استفاده « رنگ آمیزی » است .

برگه 7

برگه ۷

هدف این برگه ، آموزش رعایت نظافت در خیابان های شهر ، و آشنایی با چراغ راهنمایی و رانندگی است .تکنیک مورد استفاده « رنگ آمیزی » و « تکمیل تصویر ناقص » است .

برگه 8

برگه ۸

هدف این برگه ، آموزش اصول اولیه شهروندی یعنی رعایت حقوق ، آرامش و امنیت دیگران است . تکنیک های مورد استفاده عبارتند از : « تعریف شکل » ، « کلاژ » و « رنگ آمیزی » .

برگه 9

برگه ۹

هدف این برگه ، آموزش شکل « سه گوش » ( مثلث ) و تاکیسد بر روی این نکته است که « هر کاری وسایل مخصوص خودش را دارد » ؛ تکنیک های مورد استفاده عبارتند از : « رنگ آمیزی » و « اتصال تصاویر مرتبط با کشیدن یک خط » .

برگه 10

برگه ۱۰

هدف این برگه ، آموزش مفاهیم ریاضی از قبیل بالا و پایین ، زیر و رو و بین ، بلند و کوتاه ، و مفاهیم علوم از قبیل : خانواده و وسایل مورد استفاده در ساختمان سازی ، و آشنایی با شکل گردی ( دایره ) بوده و ، تکنیک های مورد استفاده « رنگ آمیزی » و « تکمیل نقطه چین ها » می باشند .

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید