دیوار آب بازی

دیوار آب بازی

کم کم به تابستان و فصل گرما نزدیک می شویم . می دانم که هنوز برای آب بازی زود است ولی شما می توانید وسایل مورد نیاز برای ساختن این « دیوار آب بازی » را کنار بگذارید و در زمان مناسب با خود بچه ها آن را بسازید ؛ تا آن موقع یقیناً طرح های بهتری به ذهنتان خواهد رسید . ساختن این دیوار آب بازی برای بچه ها به تنهایی کمی دشوار است ، بنابراین احتمالاً بیشترین قسمت کار را شما بزرگترها باید انجام بدهید ولی بهتر است اجازه بدهید که بچه ها هم کمکتان کنند ؛ باور کنید بعضی وقتها فکرهایی به ذهن بچه ها می رسد که می تواند باعث تعجب شما بشود !

1 - دیوار آب بازی

1 – دیوار آب بازی

وسایل مورد نیاز :

-بطری های پلاستیکی

-موکت بر یا قیچی *

-یک عدد تشت یا ظرف بزرگ شبیه آن

-یک یا چند عدد قیف در اندازه های مختلف

-سیم نازک

-یک تکیه گاه عمودی ( من در اینجا از یک رخت آویز تاشو استفاده کرده ام ولی شما می توانید از یک تکه تور سیمی ، نرده ، حصار ، یک صفحه چوبی سوراخ شده و . . . هم استفاده کنید )

*استفاده از این وسیله باید به کمک و یا تحت نظارت یک بزرگتر انجام شود .

۱ – من یک تکه بزرگ از بدنه بطری های پلاستیکی را جدا کردم و آنها را طوری به رخت آویز تاشو بستم که آب از داخل یکی به داخل دیگری بریزد .

2 - دیوار آب بازی

2 – دیوار آب بازی

۲ – یک قیف بزرگ بالای اولین بطری ، و یک تشت بزرگ زیر آنها اضافه کردم .

3 - دیوار آب بازی

3 – دیوار آب بازی

۳ – بچه ها که از این دیوار آب بازی خوششان آمده بود و از بازی با آن سیر نمی شدند . سر هم کردن همه اینها بیشتر از ۵ دقیقه وقت مرا نگرفت ولی مدت طولانی بچه ها را سرگرم کرد .

4 - دیوار آب بازی

4 – دیوار آب بازی

در اینجا چند طرح پیچیده تر برای ساختن یک دیوار آب بازی را به شما پیشنهاد می کنم . یقیناً شما هم می توانید طرح های ابداعی خودتان را بسازید ، اصلاً مشکل نیست !

پیشاپیش تایستان خنک و دلچسبی را برای همه شما آرزو می کنم .

 

عنوان اصلی :    Fabriquer un mur d’eau pour les enfants

منبع :    www.lacourdespetits.com

 

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید