بازی های کودکانه مناسب برای جشن تولدها و غیره

بازی های کودکانه مناسب برای جشن تولدها و غیره

سرگرم کردن چند کودک که برای برگزاری جشن تولد دوستشان دور هم جمع شده اند آنقدرها هم که فکر می کنید دشوار نیست ؛ کافی است چند بازی ساده که به وسایل زیادی هم نیاز ندارند بلد باشید . بچه ها مثل بزرگترها روحیه پیچیده ای ندارند و برای شادی و تفریح به چیز زیادی نیاز ندارند . فقط باید به چند نکته توجه کنید : ۱ – به همه بچه ها باید خوش بگذرد ، ۲ – از نظر محل اجرا ، ابزار و نوع بازی ، هیچ خطری نباید کودکان را تهدید کند ، ۳ – برای بازی ها هر چند ساده و کودکانه در همان ابتدای بازی چند قانون ساده تعیین کنید تا هم جلوی تبدیل شدن آن به یک هرج و مرج واقعی را بگیرید و هم اینکه از این فرصت برای آموزش اهمیت ، داشتن نظم و انضباط و قانون ، به کودکان استفاده کنید .

کلیه « بازی های کودکانه مناسب برای جشن تولدها و غیره » ، غیر از بازی شماره ۵ و ۷ را بهتر است در فضای باز انجام دهید ، وقتی دستورالعمل اجرای آنها را بخوانید خودتان متوجه علت این نکته خواهید شد .

1 - بازی های جشن تولد

1 – بازی های جشن تولد

بازی شماره ۱ :

هر بازیکن یک سطل یا تشت پر از آب ، یک بطری کوچک و خالی ، و یک ابر در اختیار دارد . برای عادلانه بودن بازی بهتر است بطری همه بازیکنان یک اندازه و یک شکل باشد . با علامت مربی ، کودکان باید سعی کنند بطری خود را با استفاده از ابر پر کنند ؛ یعنی ابر خود را داخل سطل آب فرو کرده و سپس آن را بالای دهانه بطری طوری فشار دهند که آب آن داخل بطری بریزد . اولین نفر که موفق به پر کردن بطری خودش شد برنده است . البته شما می توانید بعد از گذشت یک زمان از قبل تعیین شده بازی را متوقف کنید و بطری ها را با هم مقایسه کنید ، و کسی را که بیشتر از بقیه ، بطری خودش را پر کرده برنده اعلام کنید .

2 - بازی های جشن تولد

2 – بازی های جشن تولد

بازی شماره ۲ :

 هر بازیکن یک جفت چوب غذاخوری چینی و تعدادی قوطی کبریت خالی ( مثلاً ۱۰ عدد ) را در اختیار دارد . اگر قوطی کبریت خالی ندارید می توانید آنها را با مقوا درست کنید . فقط دقت کنید که همگی یکسان و یک اندازه باشند . با علامت مربی ، بچه ها باید سعی کنند به کمک چوبهای غذاخوری چینی ، قوطی کبریت ها را از روی میز برداشته و روی هم بگذارند . اولین کسی که موفق به انجام این کار شد برنده است .

3 - بازی های جشن تولد

3 – بازی های جشن تولد

بازی شماره ۳ :

هر بازیکنی یک تکه نخ و یک تشت پر از آرد ( به جای آرد می توان از تکه های ریز کاغذ یا ماسه هم استفاده کرد ) در اختیار دارد . داخل تشت آرد تعداد مشخصی مهره ( نه خیلی ریز و نه خیلی درشت ) قرار داده شده است . بازیکنان باید مهره ها را پیدا کرده و نخ را از داخل سوراخشان رد کنند . اولین کسی که گردن بندش را تکرار کرد ، برنده است . برای هیجان بیشتر می توانید مهره هایی به رنگ سفید را انتخاب کنید تا پیدا کردنشان در میان آرد دشوارتر باشد .

4 - بازی های جشن تولد

4 بازی های جشن تولد

بازی شماره ۴ :

هر بازیکن یک عدد ریش تراش یکبار مصرف و یک بادکنک که قسمتی از آن از کف ریش پوشیده شده در اختیار دارد . بازیکنان باید ریش بادکنکشان را طوری بتراشند که باعث ترکیدن آن نشود !

*توجه داشته باشید که به خاطر خطراتی که بازی با ریش تراش ممکن است برای کودکان داشته باشد ، این بازی را فقط با بزرگترها انجام دهید ؛ و به آنها تذکر دهید که فقط دسته ی آن را لمس کنند و با قسمت تیغ دار آن کاری نداشته باشند .

5 - بازی های جشن تولد

5 – بازی های جشن تولد

بازی شماره ۵ :

هر بازیکن یک تکه نخ نایلونی که از بین یک لیوان مقوایی رد شده و بین دو نقطه ی مشخص بسته شده را در اختیار دارد . با علامت مربی ، بازیکنان باید با فوت کردن داخل لیوان و بدون لمس کردن آن سعی کنند آن را به انتهای نخ نایلونی برسانند . اولین کسی که موفق به انجام این کار شد ، برنده است . شما می توانید برای جذاب تر کردن بازی ، یک اسب مسابقه را روی مقوا نقاشی کرده و آن را روی لیوان بچسبانید .

6 - بازی های جشن تولد

6 – بازی های جشن تولد

بازی شماره ۶ :

چند قوطی خالی کنسرو را روی هم بجینید و از فاصله مشخصی با توپ تنیس آنها را هدف بگیرید ؛ هر کس موفق به انداختن تعداد بیشتری از قوطی ها شد ، برنده است .

7 - بازی های جشن تولد

7 – بازی های جشن تولد

بازی شماره ۷ :

تعدادی ماهی کاغذی درست کنید و در قسمت دهان آنها یک عدد کلیپس قرار دهید . یک چوب ماهیگیری که یک تکه آهنربا در انتهای نخ آن قرار دارد ، درست کنید و سعی کنید ماهی ها را به قلاب بیندازید . هر کس تعداد بیشتری ماهی ، در مدت زمان تعیین شده گرفت ، برنده است .

عنوان اصلی :    Activites ( jeux ) pour une kermesse ou anniversaire

منبع :    www.haplosciences.com

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید