قوانین مربوط به کار کودکان در کشور فرانسه

قوانین مربوط به کار کودکان در کشور فرانسه

ورود به دنیای نمایش و مد و تبلیغات همیشه بزرگترین آرزوی بسیاری از بزرگترها بوده ، چه رسد به بچه ها ! آنها حاضرند چیزهای زیادی را فدای ورود به این دنیای رنگارنگ و فریبنده کنند . و اینجاست که درب سوءاستفاده ها باز ، و قوانین ، نقض می شوند . جایی که قربانی ، خودش را قربانی نمی داند ، نمی توان کار زیادی برای نجات او انجام داد . شاید اگر او را با حقوق قانونی اش آشنا کنیم بتوان شرایط زندگی بهتری برایش فراهم کرد ؛ شاید اگر درهای بیشتری به رویش باز کنیم بتوان او را در انتخاب صحیح برای ساختن آینده اش یاری کرد . اما فراموش نکنیم که بر خلاف ظاهر پر زرق و برق و فریبنده اش ، همه کودکانی که وارد دنیای نمایش و مد و تبلیغات می شوند این کار را از روی میل و رغبت انجام نمی دهند ؛ « پول » انگیزه ای است که آمریکایی و آفریقایی و اروپایی نمی شناسد و همه را به یک میزان فریب می دهد . قوانین مربوط به کار کودکان در کشور فرانسه در زمینه های « نمایش » ، « مد » و « تبلیغات » ، قوانین به ظاهر خوبی هستند ولی استثمارگران راههای فرار از آنها را خوب بلدند . . . به امید روزی که قوانین حمایت از حقوق کودکان در سرتاسر جهان ، فقط جملاتی زیبا روی چند برگ کاغذ نباشند !

1 - قوانین کار کودکان در فرانسه

1 – قوانین کار کودکان در فرانسه

ماده L211 – 6 قانون کار فرانسه :

استخدام یا استفاده از کودکان زیر ۱۶ سال در موسسات نمایشی ثابت یا سیار ، سینمایی ، رادیویی ، تلویزیونی و ضبط صدا ، بدون کسب مجوز قبلی و یا ذکر نام ، اکیداً ممنوع است . این قانون در مورد شرکت های مد و مانکن نیز معتبر است ؛ این شرکت ها جهت استخدام و استفاده از کودکان علاوه بر داشتن مجوز با ذکر نام ، باید رضایت نامه نیز داشته باشند .

2 - قوانین کار کودکان در فرانسه

2 – قوانین کار کودکان در فرانسه

ماده L211 – 7 قانون کار فرانسه :

مجوز شرکت های مد و مانکن جهت به کار گرفتن کودکان ، توسط استانداری و طبق رای هیئت حمایت از کودکان که در درون شورای استان تشکیل شده صادر می شود . مدت اعتبار این مجوز ، یک سال است که در صورت موافقت همان هیئت ، قابل تمدید می باشد . کودکان مجاز به کار کردن در روزهای یکشنبه ( تعطیل آخر هفته ) و در ساعات مدرسه نمی باشند .

3 - قانون کار کودکان در فرانسه

3 – قانون کار کودکان در فرانسه

ماده L211 – 8 قانون کار فرانسه :

شورای استانی حمایت از کودکان ، مبلغ دستمزد کودکان را تعیین می کند و یا مشخص کردن آن را بر عهده نمایندگان قانونی خود می گذارد . مازاد این دستمزد به صندوق امانت و سپرده گذاری واریز شده و توسط این صندوق تا وقتی که کودک به سن قانونی برسد ، مدیریت می شود ؛ در واقع ، این عمل نوعی پس انداز برای آن کودک محسوب می شود .

4 - قانون کار کودکان در فرانسه

4 – قانون کار کودکان در فرانسه

ماده  L211 – 10 قانون کار فرانسه :

انتشار هر گونه اطلاعات شخصی و خصوصی مربوط به کودکان اکیداً ممنوع است ؛ تنها انتشار اطلاعات مربوط به اثر هنری که در خلق آن نقش داشته اند مجاز می باشد . هر گونه تبلیغات اغراق آمیز که جنبه سودآوری داشته باشد و هدف آن جلب کودکان به سوی مشاغل هنری باشد اکیداً ممنوع است . و بالاخره هر گونه تبلیغات نوشتاری با هدف جلب کودکان به سوی مشاغل مانکن فقط توسط موسساتی که قبلاً مجوزهای لازم را از مقامات مربوطه کسب کرده اند ، مجاز می باشد .

در تصویر ۴ یکی از این تبلیغات را می بینید ، متن آن بدین شرح است : « آژانس جستجو می کند . . . مانکن کودک و نوجوان از ۰ تا ۱۶ سال . قبل از تماس ، مطمئین شوید که کودک یا نوجوان شما دارای همه شرایط مورد نظر باشد . همین الآن تست گزینش را انجام دهید . »

5 - قانون کار کودکان در فرانسه

5 – قانون کار کودکان در فرانسه

ماده L211 – 11 قانون کار فرانسه :

هیچ فردی مجاز به استفاده از کودکان زیر ۱۶ سال برای انجام کارهای نمایشی دشوار و خطرناک ، و یا واگذاری کارهایی به آنان که برای زندگی و سلامت جسمی و روانی شان خطری داشته باشد ، نیست . هیچ فردی به جز پدر و مادر کودک که به فعالیت هایی از قبیل بندبازی ، شعبده بازی ، اجرای نمایش با حیوانات ، مدیر سیرک و یا گروههای نمایشی دوره گرد اشتغال دارند ، حق استفاده از کودکان در نمایش های خود را ندارند ؛ حتی والدینی که به مشاغل مذکور اشتغال دارند در صورتی که کودکانشان کمتر از ۱۲ سال سن داشته باشند ، حق استفاده از آنان را در نمایش های خود ندارند . موسسات مانکن حق به کار گرفتن کودکان طی مدت زمانی بیش از نیمی از تعطیلات مدارس را ندارند .

6 - قانون کار کودکان در فرانسه

6 – قانون کار کودکان در فرانسه

ماده L211 – 13 قانون کار فرانسه :

کلیه افرادی که به فعالیت های ذکر شده در ماده L211 – 11 قانون کار فرانسه اشتغال دارند باید مدارک شناسایی از قبیل گواهی تولد و شناسنامه کلیه کودکانی که در استخدام خود دارند را در اختیار داشته باشند ؛ ضمناً آنان باید قادر به اثبات هویت و اصلیت آنان نیز باشند .

عنوان اصلی :  …..Reglementation du travail des enfants

منبع :  www.droitsenfant.fr/travail.htm

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید