کودکان کار در کشور اسپانیا

کودکان کار در کشور اسپانیا

انسانها گاهی نمی خواهند به یکدیگر کمک کنند ؛ و گاهی اصلاً نمی توانند کمک کنند . من می توانم دیدگاه کسانی که نمی خواهند به هم کمک کنند را هضم کنم حتی اگر با این دیدگاه مخالف باشم ، ولی هرگز نمی توانم کسانی که بدبختی و نیاز دیگران را برای خودشان منبع درآمد می کنند را  بفهمم و نه ببخشم ! کودکان کار در کشور اسپانیا را بخوانید تا ببینید که در قلب اروپای به ظاهر متمدن هستند کسانی که روی فقر و نداری دیگران برای خودشان کاخ می سازند ! امیدوارم خدا به فریاد آن بیچاره ها برسد چون دیگران ، برای اینکه آسایششان به هم نخورد چشمهایشان را بسته اند تا فردا بتوانند ادعا کنند که ما ندیدیم . . . یا نمی دانستیم !

1 - کودکان کار در اسپانیا

1 – کودکان کار در اسپانیا

حدود ۲۰۰/۰۰۰ کودک در کشور اسپانیا مشغول به کار هستند . آنها در شرایط عذاب آور و خطرناکی در حوزه های کشاورزی ، ساختمان ، کارگاه های نساجی و بافندگی و کارخانه های تولید کفش کار می کنند . سندیکاهای کارگری و بازرسین کار ، نوعی کار فصلی کودکان در مزارع صیفی کاری و برداشت میوه و زیتون ، و همینطور در کافه ها ، مغازه ها و شرکت های کوچک را کشف کرده اند . این کودکان ، یا فرزندان صاحب این شرکت ها و مغازه ها هستند که به تجارت خانوادگی کمک می کنند ، و یا فرزندان کارگران فصلی هستند که در بیشتر موارد ، حضور و کار آنان به مقامات مربوطه اطلاع داده نشده است . مسلماً این کودکان در مدت زمان کارشان به مدرسه نمی روند .

2 - کودکان کار در اسپانیا

2 – کودکان کار در اسپانیا

پلیس اسپانیا اخیراً باند سازماندهی شده ای را شناسایی کرده که از کودکان زیر سن قانونی خارجی مخصوصاً کودکان اهل کشور « اکوادور » ( Equateur ) سوءاستفاده کرده و آنان را مورد استثمار قرار می دادند . اعضای این باند ، به این کودکان ، مخصوصاً دختران جوانه ۱۳ تا ۱۷ ساله قول یک کار پر درآمد را داده و آنان را فریب می دادند و حتی اجازه نامه والدینشان را هم می گرفتند ، ولی وقتی وارد کشور اسپانیا می شدند ، مجبورشان می کردند تا صنایع دستی اکوادور را ساخته و در کنار خیابان بفروشند . این بچه ها ناچار بودند در کمال فرمانبرداری شرایط فوق العاده دشوار کار را تحمل کنند .

3 - کودکان کار در اسپانیا

3 – کودکان کار در اسپانیا

قسمتی از قوانین مربوط به کار کودکان در کشور اسپانیا به شرح زیر است :

-حداقل سن قانونی کار برای کودکان ۱۶ سال است .

-قانون خاصی در مورد مدت زمان مجاز کار کودکان وجود ندارد .

-کار شبانه کودکان از ساعت ۲۲ تا ساعت ۶ صبح ممنوع است .

-مدت زمان استراحت هفتگی کودکان دو روز در هفته با محاسبه یکشنبه ( تعطیلی آخر هفته ) می باشد .

-مدت استراحت روزانه کودکان ۱۲ ساعت در روز است .

-ریتم استراحت روزانه کودکان در حین کار ، ۳۰ دقیقه استراحت بعد از ۴/۳۰ ساعت کار است .

عنوان اصلی :  Les enfants de travail en Espagne

منبع :  www.droitsenfant.fr/travail.htm

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید