جوجه تیغی با میوه درخت کاج – ۲

جوجه تیغی با میوه درخت کاج – ۲

خوشبختانه درخت کاج به فراوانی در همه جا یافت می شود ، پارکها ، خیابان ها و حتی حیاط بعضی منازل . چتعدادی از میوه های آن را جمع کنید ؛ با توجه به کاردستی هایی که در سایت نازک به شما آموزش داده شده و باز هم داده خواهد شد ، می توانید اشیای تزئینی و اسباب بازی ها و عروسک های فوق العاده زیبایی با آنها بسازید . کار دشواری نیست ، شما شروع به ساختن آنها بکنید ، خودتان خواهید دید . ای بسا در حین کار ، طرح های جدیدی به ذهنتان برسد .

برای ساختن « جوجه تیغی با میوه درخت کاج – ۲ » می توانید از میوه های کاج در اندازه های مختلف استفاده کنید تا یک خانواده کامل جوجه تیغی از بزرگ تا کوچک را در اختیار داشته باشید . از این کاردستی می توانید به عنوان یک شیئی تزئینی در منزل هم استفاده کنید . راستی تا یادم نرفته ، ساختن این کاردستی بهترین موقعیت برای صحبت کردن با بچه ها در مورد جوجه تیغی است تا چیزهایی در مورد این حیوان یاد بگیرند .

جوجه تیغی با میوه کاج

جوجه تیغی با میوه کاج

وسایل مورد نیاز :

-یک یا چند میوه کاج در اندازه های مختلف

-خمیر مجسمه سازی که بعد از خشک شدن ، سفت و محکم می شود ( شما می توانید از خمیر آرد و نمک هم استفاده کنید ؛ طرز تهیه این خمیر قبلاً در کاردستی جوجه تیغی با میوه درخت کاج – ۱ که چند ماه پیش منتشر شد آموزش داده شده که در صورت تمایل با کلیک کردن روی همین عنوان می توانید به آن مراحعه کنید )

-چشمان متحرک در اندازه مناسب

-یک مروارید سیاه کوچک برای دماغ هر جوجه تیغی

طرز ساختن :

۱ – در ابتدا یکی از میوه های کاج را انتخاب کنید که وقتی آن را به پهلو می خوابانید شما را به یاد جوجه تیغی بیندازد .

۲ – سپس یک تکه خمیر برداشته و به قسمت زیر میوه کاج بچسبانید و آن را به شکل سر و پوزه ی کمی کشیده ی او در بیاورید ( طبق تصویر ) .

۳ – قبل از اینکه خمیر خشک شود ، جوجه تیغی را روی یک سطح صاف قرار دهید و ببینید آیا بی حرکت سر جای خودش می ماند یا خیر ؟ اگر تکان های اضافی داشت ( به چپ و راست یا عقب و جلو ) ، با استفاده از کمی خمیر در قسمت زیر جوجه تیغی ، تکان ها را حذف کنید .

۴ – چشمها را در محل مناسب قرار داده و با کمی فشار دادن و جمع کردن کمی خمیر در اطراف چشمها مانع تکان خوردن آنها بشوید . مروارید کوچک سیاه را هم به جای دماغ حیوان در نوک پوزه اش قرار داده و همان کاری را که با چشم ها انجام دادید در این مورد هم انجام دهید ؛ برای ثابت نگهداشتن چشم ها و دماغ جوجه تیغی خود ، اگر کمی ظرافت و دقت به خرج دهید هیچ نیازی به چسب نخواهید داشت .

۵-حالا جوجه تیغی خود را در محل مناسبی قرار داده و اجازه دهید تا کاملاً خشک شود .

عنوان اصلی :  Un herisson en pomme de pin

منبع :  Cap-eveil.fr

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید