مشاوره حقوقی برای طلاق توافقی

مشاوره حقوقی برای طلاق توافقی

rahjooyanedalat

با مراجعه به دادگاههای خانواده زوج های متعددی را می بینیم که به خاطر دعاوی مختلف خانوادگی از جمله ، اجرت المثل، طلاق توافقی ، مهریه، نفقه ، استرداد جهیزیه ، مطالبه نفقه ایام عده و… به دنبال راه حلی برای مشکلات خود هستند.

اما که در خانواده های امروزی شاهد تلاش و فعالیت اقتصادی زن و مرد برای رسیدن به ثبات مالی و رفع کردن مشکلات مالی خانواده از سوی هر دوی آن هاست. این تلاش زوج در خارج از خانه و عدم گذراندن وقت آنها با یکدیگر احتمال آسیب به کانون زناشویی خانواده و تزلزل آن را دو چندان میکند.

امروزه زوج های بسیاری وجود دارند که با وجود ناسازگاری با یکدیگر و بنا به مصلحت خانواده و فرزندان با فداکاری به زندگی مشترک خود علیرغم نبود سازش ادامه می دهند. اما در بسیاری از موارد این زوجین راه حل دیگری را را تحت عنوان طلاق توافقی انتخاب می کنند.

قانون مدنی به تفصیل به مبحث طلاق پرداخته است . طلاق به طور کل به دو دسته بائن و رجعی تقسیم بندی می شود . طبق قانون طلاق خلع ، یکی از اقسام طلاق بائن است که در آن زن بخاطر کراهت از همسرش و برای جدایی از او باید قسمتی یا تمام مهریه خود را به بذل کند.

در این هنگام پس از رجوع زن به آنچه بخشیده (مهریه اش) ، طلاق از حالت بائن به رجعی تغییر حالت می دهد و مرد نیز می تواند طلاق را به هم بزند. در طلاق بائن نیز مرد به هیچ وجه نمی تواند به همسرش رجوع داشته باشد.

اما طلاق توافقی ، طلاقی است که مرد و زن به هر دلیلی تفاهم و توافق ندارند و به جدایی رضایت دارند ، در این نوع طلاق زوجین بر سر تمام مسائل از جمله  مهریه ، اجرت المثل ، نفقه و … توافق می کنند.

در طلاق توافقی قوانین به شکلی است که یک وکیل نمی تواند وکالت هر دو طرف را به عهده گیرد و در صورتی که زن از طرف مرد وکالتی برای طلاق داشته باشد در این وضعیت وکیل زن می تواند وکیل با واسطه مرد نیز تلقی گردد و حضور زن برای امضای دادخواست در دادگاه ضروری می باشد.

با استفاده از مشاوره حقوقی و تجارب وکیل طلاق دپارتمان خانواده گروه وکلای ره جویان عدالت می توانید انواع دعاوی خانوادگی خود و همچنین طلاق توافقی را به سهل ترین شکل ممکن و بدون حضور در جلسات مشاوره و داوری بگیرید.


2 پاسخ به “مشاوره حقوقی برای طلاق توافقی”

  1. یه همچین می‌گه:

    موفق باشید . مطالب بسیار خوبی دارید

  2. naganegi می‌گه:

    ممنون از مطلب خوبتون cheap custom essays

پاسخ دهید