آموزش ساخت آویز بادرقص

آویز-با-کلید-(1) دوست دارید با ایده ی تزیینی ساده زنگوله باد یا روش ساخت یک بادآویز رقاص آشنا شوید ؟ در ادامه روش کار را دنبال کنید .

حتما با خودتان می گویید بادرقص چیست ؟ بادرقص همان زنگوله های معروفی است که برگرفته از سنت چینی ها برای آگاهی از زمان وزش باد در فضای باز حیاط و یا جای دیگر نصب می شود . در واقع با وزش ملایم باد این زنگوله که از اجزایی در کنار هم ساخته شده است با تکان خوردن اجزا و برخورد ان ها به یکدیگر صدای دلنشینی را ایجاد می کند که شروع وزش باد را اعلام میکند .

در این پست قصد داریم ساخت منگوله باد با استفاده از کلیدهایی که در خانه بدون استفاده مانده اند را به شما اموزش دهیم .

فرقی نمیکند که کلید شما از چه جنس  در چه اندازه ای باشد . اتفاقا تنوع در شکل ظاهری کلیدها به زیبایی کار شما می افزاید . ابتدا کلیدها را با رنگ های پلاستیکی یا گواش که زود خشک می شوند رنگ آمیزی کنید . بهتر است از رنگ های شاد برای این کار استفاده کنید .

آویز-با-کلید

یک تکه چوب که قرار است پایه اتصال این کلید ها باشد را هم انتخاب کرده و هر جور که دوست دارید رنگ بزنید . سپس کلیدها را به کاموا متصل کنید طوری که همگی در یک امتداد باشند تا با برخورد به یکدیگر ایجاد صدا کنند . ما پیشنهاد می کنیم شما از نخ های نامریی پلاستیکی برای این کار استفاده کنید که در اصطلاح عامیانه تر به آن خیط هم میگویند .

نخ ها را در کنار هم و با رعایت فاصله روی پوب ببندید و برای چوب هم یک ریسمان برای آویزان کردن بسازید .

آویز-با-کلید-(2)

حالا این آویز فانتزی را در بالکن خانه یا زیر درختی در حیاط آویزان کنید و از صدای دل انگیز آن در روزهایی که باد ملایمی می وزد لذت ببرید .

آویز-با-کلید-(1)

از این آاویز کلیدی برای پشت در اتاق هم می توانید استفاده کنید به این شرط که نخ مورد استفاده آن از نوع محکم باشد و درب موقع باز و بسته شدن فقط به سر کلید برخورد کند .


9 پاسخ به “آموزش ساخت آویز بادرقص”

 1. روشنا می‌گه:

  من چندتااز ایده هایی رکه داده بودیدو درست کردم هرکی دید واقعا خوشش اومد ممنونم از ایده های قشنگتون.

 2. روشنا می‌گه:

  من چندتااز ایده هایی رکه داده بودیدو درست کردم هرکی واقعا خوشش اومد ممنونم از ایده های قشنگتون.

 3. سحر می‌گه:

  خیلی قشنگه ولی توی اتاق که بادی نمی وزه.

 4. مهری می‌گه:

  ادمین عزیزم سلام
  صادقانه بگم :چه حس خوبی دارم از اینکه به صورت خیلی اتفاقی با این محیط جذاب وسراسرذوق که از هنرمندی خارق العاده ی شما سرچشمه می گیرد آشناشدم
  تنذرست باشی وبرقرار.

 5. میترا می‌گه:

  خیلی جالب بود چیزای بیشتری بگذارید

 6. پروین می‌گه:

  جالب بود برای تزیین اتاق بچه بصورت فانتزی هم راهکارپیشنهادبدین ممنون میشم

 7. نوشین می‌گه:

  خیلی زیباست…

 8. فاطیما می‌گه:

  خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیلی قشنکه :mrgreen:

پاسخ دهید