کاردستی مرغ و خروس مقوایی

کاردستی-مرغ-و-خروس روش ساخت این مرغ و خروس مقوایی بسیار ساده است . البته در عین سادگی بسیار زیباست . در ادامه روش کار را دنبال کنید .

برای شروع کار ابتدا الگوی کار را روی برگه بکشید . برای این کار یک برگه ی آ چهار را به صورت عرضی از وسط تا بزنید . الگوی مرغ را مانند تصویر زیر روی برگه بکشید . ابتدا سر و سپس چند خط موازی همدیگر که به صورت مایل در یک فاصله از هم قرار گرفته اند .

سپس الگو را روی مقوایی به همین اندازه پیاده کنید . توجه کنید که قسمت تاج مرغ یا خروس باید به خط تقارن چسبیده باشد که پس از برش از هم باز نشود .

کاردستی-مرغ-و-خروس-(6)

قسمت های مشخص شده را قیچی کنید .

کاردستی-مرغ-و-خروس-(3)

چشم ها و تاج و نوک مرغ را هم برش بزنید .  چون مرغ یا خروس شما دو طرفه است پس از هر کدام دو تا لازم دارید .

کاردستی-مرغ-و-خروس-(5)

قسمت انتهای کار بعد از خطوط موازی را به سمت پایین برگردانید و تای آن را برعکس کنید . چشم و تاج را بچسبانید و لبه های کار ردر قسمت سر را با اندکی بچسب به هم وصل کنید تا دو طرف آزاد سر به هم بچسبند .

کاردستی-مرغ-و-خروس-(1)

در قسمت تاخوردگی مقداری چسب بریزید تا حدود یک سانتی متر مقوای دو طرف به هم بچسبد . برای نگه داشتن مقوا از گیره فلزی یا گیره چوبی استفاده کنید .

کاردستی-مرغ-و-خروس-(7)

پس از خشک شدن این قسمت چسب خورده را به قسمت گردن مرغ رسانده و مجددا چسب بزنید و تا خشک شدن کامل صبر کنید .

کاردستی-مرغ-و-خروس-(4)

به این ترتیب یک مرغ یا خروس زیبا بسازید . برای این که کارتان زیبایی بیشتری داشته باشد توصیه می کنیم که از مقواهای دورنگ برای این کار استفاده کنید . چون رنگ پشت مقوا در این کاردستی نقش زیادی در زیبایی کار دارد .

کاردستی-مرغ-و-خروس

این مرغ و خروس توانایی ایستادن روی یک سطح صاف دارند . بنابراین می توان از آن ها برای تزیین میز اتاق کودک استفاده کرد . همچنین با وصل کردن یک رشته نخ به قسمت تاج مرغ یا خروس آن را به سقف آویزان کنید تا یک تزیینی دست سازی خوشگل در جلوی چشمتان خودنمایی کند .

کاردستی-مرغ-و-خروس-(2)

امیدوارم مطلب ما را پسندیده باشید . تیم ما در سایت نازک منتظر پیشنهادات ، انتقادات و ایده های ناب شماست .


12 پاسخ به “کاردستی مرغ و خروس مقوایی”

  1. Saeideh می‌گه:

    سلام واقعا عالی بود دستتون درد نکنه اگه امکان داره میشه الگوشو برام بفرستید ممنونم …

پاسخ دهید