با برگ و مقوا جغد بسازید

جغد-با-برگ-(4)یکی از ایده های دوست داشتنی و ساده برای کار کردن با بچه ها ترکیب کردن مواد طبیعی با کاغذ و مقوا و شکل سازی با آن ها است . در این پست با ایده ای ساده برای این کار مناسب کودکان در سنین پیش از دبستان و سال های اول و دوم ابتدایی آشنا می شوید .

 

 

 

برای انجام این فعالیت از بچه ها بخواهید که چند برگ تازه ی درخت را به مدت سه تا چهار روز لای کتاب یا روزنامه ای بگذارند تا برگ ها با حفظ تازگی رنگ و شکل برای انجام فعالیت در کلاس مناسب شوند .

این فعالیت برای آموزش اشکال هندسی بوسیله ی ترکیب آن با هنر و ساخت کاردستی هم مفید است . اشکال هندسی را خودتان هم می توانید برش بزنید و در اختیار بچه ها بگذارید ، در غیر این صورت اگر وقت به شما مجالی می دهد که چه بهتر که خود بچه ها همه ی اجزای کار را آماده کنند و کاردستی با برگ و مقوایی که می سازند را خودشان به صورت مستقیم نظارت کنند .

در زیر چند نمونه از شکل سازی با برگ و مقوا به شکل جغذهای فانتزی را مشاهده می کنید .

جغد-با-برگ-(2)

برای قسمت شاخ و پاهای جغد از نوک تیز برگ ها استفاده کنید و بال ها را به دلخواه خود از انواع برگ های باریک و پهن و در رنگ های مختلف به کار ببرید .

جغد-با-برگ-(4)

چشم های جغد را درشت برش بزنید تا زیبایی خود را به نمایش بگذارند .

جغد-با-برگ-(3)

در آخر با این جغذهای زیبای فانتزی ساخته شده از برگ و مقوا کلاستان را تزیین کنید . یک شاخه ی خشک برداشته و جغدها را به آن چسب بزنید . چوب خشک را به دیوار کلاس بیاویزید و از این تزیینی ساده ی بچه ها در کلاس استفاده کنید .

جغد-با-برگ-(1)

حتما بچه ها به این گونه از فعالیت ها علاقه نشان خواهند داد . پر کردن زنگ هنر بچه ها با این گونه فعالیت ها طراوت و تازگی را به کلاس درستان خواهد بخشید .

جغد-با-برگ

 


6 پاسخ به “با برگ و مقوا جغد بسازید”

 1. سپیده می‌گه:

  عالی عالی عالی.
  خیلی ممنونم از مدیریت محترم سایت.

 2. نرگس جووون می‌گه:

  خوب بود.دستتون درد نکنه.اما میتونست بهتر هم باشه…ممنون

 3. تبسم می‌گه:

  خوشگله چقدر

 4. sanaz می‌گه:

  خیلی ممنون عالی بود

 5. زهرا می‌گه:

  عالی بود مرسی(:

 6. هاله می‌گه:

  با سلام متشکرم از این همه خلاقیتی که دارید انشاء اله در پناه خداباشید .

پاسخ دهید