ساخت یک درخت برای چهارفصل

کاردستی-درخت-در-چهار-فصل-(1) در این پست از سایت نازک برای آشنایی کودکان با فصل ها و خصوصیات آن ها ایده ی ساخت یک درخت چهاروجهی برای نمایش و آموزش چهارفصل به کودکان ارائه گردیده است . برای آشنایی با روش ساخت ادامه را مشاهده بفرمایید .

برای ساخت درخت چهاروجهی آموزش فصل ها ، شما به کارتن های ضخیم نیاز دارید تا کارتان استحکام لازم را داشته باشد . ابتدا کارتن را روی میز بگذارید و شکل درختی که می خواهید داشته باشید و حالت متقارن دارد را با تنه روی آن نقاشی کنید .

سپس کارتن را از محل خط های رسم شده قیچی کنید و روی کارتن دیگر باز همین نقش را پیاده کنید و برش بزنید تا دو تا کارتن هم شکل داشته باشید .

در این مرحله شما باید این دو کارتن را در کنار هم قرار دهید . متر یا خط کش را روی درخت بگذارید و از بالا تا پایین ان را اندازه گیری کنید . منظور از نوک درخت تا انتهای تنه ی درخت است . به عنوان مثال اگر اندازه گیری شما پنجاه سانتی متر است این پنجاه را نصف کنید که می شود بیست و پنج سانت . بیست و پنج سانتی متر را روی هر دو کارتن علامت بزنید . حالا یک کارتن را از نوک درخت تا بیست و پنج مشخص شده درست در وسط شکل و روی خط تقارن آن برش بزنید و دیگری را از انتهای تنه تا بیست و پنج مشخص شده .

حالا اگر شما این دو درخت که برش های مخالف هم دارند را در هم قرار دهید یک درخت ایستاده دارید که چهار وجه دارد . درخت را در همین صورت نگه دارید و نقش دلخواه فصل ها را روی آن مشخص کنید و سپس آن ها را از هم جدا کنید و متوازن با نوع فصل آن ها را نقاشی کنید .

برای پایه درخت هم یک کارتن دایره یا مربع شکل را برش بزنید و با کمی چسب در انتها درخت را به آن بچسبانید .

کاردستی-درخت-در-چهار-فصل

درخت در فصل بهار

کاردستی-درخت-در-چهار-فصل-(3)

درخت در فصل تابستان

کاردستی-درخت-در-چهار-فصل-(1)

درخت در فصل پاییز

کاردستی-درخت-در-چهار-فصل-(2)

درخت در فصل زمستان


5 پاسخ به “ساخت یک درخت برای چهارفصل”

 1. محمد می‌گه:

  ممنون
  درخت بسیار زیبایی بود برای آموزش
  دمتون گرم

 2. مهری می‌گه:

  سلام این درخت خیلی جالبه اما من متاسفانه زیاد متوجه ساختش نشدم اگه واضحترتوضیح بدیدممنون میشم

 3. عظیمه می‌گه:

  سلام درخت چهار فصلتون خیلی جالب بود خیلی ازتون ممنونم

 4. anisa می‌گه:

  سلام.خیلی از شما بابت سایت جالبتون تشکر میکنم. لطفا درباره درخت چهار وجهی بیشتر توضیح بدید من نتونستم متوجه شم اکه بشه درست کرد فوق العاده زیباست.

پاسخ دهید