ماسک کودکانه شیر

ماسک-شیر-(1) برای نمایش های خلاق کودکانه برخی شخصیت های قصه ها را به فضای بیرون از قصه بسط می دهند و برای این کار از ماسک ها یا عروسک های نمایشی کودکانه استفاده می کنند  . در این پست از سایت نازک با روش ساده ی ساخت ماسک کودکانه شیر سلطان جنگل آشنا می شوید .

برای ساخت این ماسک کودکانه به بشقاب های یک بار مصرف کاغذی و یا بشقاب های قابل بازیافت که قابلیت انعطاف خوبی دارند نیاز دارید . همچنین به مقواهای نارنجی و زرد رنگ و همچنین یک تکه کش هم نیاز دارید .

ماسک-شیر-(1)

ابتدا بشقاب را از وسط تا کرده تا بشقاب به دو قسمت مساوی تقسیم شود .

در همان حالت قسمتی از بشقاب را قیچی کنید تا جای دهان شیر را آماده کرده باشید .

برای یال شیر می توانید از شکل های مختلف باریک یا پهن ، گرد یا مستطیلی شکل مقوا استفاده کنید . مهم این است که نظم کار را رعایت کنید و در چسباندن یال ها ترکیب رنگ ، اندازه و طرز قرار گیری مقواهای رنگی در کنار هم را مد نظر داشته باشید .

گوش ها ، بینی و دهان شیر را هم از مقوا برش بزنید . تصویر بالا به شما یاد می دهد که چگونه باید برش های لازم برای این قسمت ها را ایجاد کنید .

ماسک-شیر-(2)

سپس ماسک را پس از خشک شدن روی صورت کودک گذاشته و جای احتمالی چشم ها را مشخص کنید . چشم ها را با کاتر طوری برش بزنید که خشونت در چهره ی ماسک نمایان شود . البته اگر شخصیت داستانی شما چهره ی لطیفی دارید می بایست در برش چشم ها لطافت به خرج داد .

دو طرف بشقاب را سوراخ های ریز ایجاد کنید و کش را از آن عبور دهید . از کودک بخواهید که ماسک را به صورت گذاشته و به ایفای نقش شخصیت داستان پرداخته و اعتماد به نفس را در خود تقویت کند .

ماسک-شیر

از این دسته ماسک ها می توانید برای تزیینان جشن های کودکانه هم استفاده کنید و کودکان را شاد کنید .


2 پاسخ به “ماسک کودکانه شیر”

 1. sana می‌گه:

  خیلی عالیه ولی آگه ماسک دیگه ای دارین بزارین تو سایت

 2. عطیه 65 از یزد می‌گه:

  مثل همه کارات عالیه
  من و ترانه هر روز به سایتت سر میزنیم و با دیدن مطالبت کلی ذوق میکنیم
  همه مطالبت ستودنیه میگم اگه هر روز برات نظر بدم بگی این چقدر لوووسه
  من کاراتو دوست دارم
  بوس بوس

پاسخ دهید