بازی پرتاب امتیازی

بازی پرتاب امتیازی

 

با یک صفحه چوبی ، گیره ی لباسی ، چوب بستنی ، درب دورریختنی بطری و کاغذ مچاله و بشقاب های امتیازی برای بچه ها یک بازی جذاب و سرگرم کننده فراهم کنید . در ادامه ی این پست روش بازی با این صفحه ی چوبی را مشاهده  کنید .

 

برای ساختن بازی پرتاب امتیازی یک صفحه چوبی نسبتا کلفت و سنگین را انتخاب کنید . به جای صفحه چوبی می توان از سنگ های بزرگ و کمی سنگین هم استفاده کرد . گیره ی لباس را با چسب چوب یا چسب سنگ به این صفحه بچسبانید . چوب بستنی هم به محل قرار گرفتن دست روی گیره بچسبانید . سپس درب نوشابه را روی سر چوب بستنی بچسبانید .

بازی پرتاب امتیازی

بشقاب هایی را در فاصله ای مناسب و با توجه به قدرت پرتاب آن بگذارید . امتیازات بشقاب ها را هم روی آن ها بنویسید . حالا از کودک بخواهید که یک کاغذ مچاله را داخل سر نوشابه ای که به چوب بستنی چسبیده است بگذارد و با فشار دادم گیره به سمت پایین و کشیدن چوب بستنی به سمت پایین و رها کردن یکباره کاغذ مچاله بشقاب های امتیازی را هدف قرار دهد .
این بازی برای بچه ها در یک گروه مناسب است . در واقع هر کدام از کودکان قدرت نشانه گیری و هدف گیری خود را در این بازی به دیگر دوستانشان نشان می دهند . از بچه ها بخواهید که در یک صف قرار بگیرند و هر کس به نوبت خود جلو بیاید و یک بار کاغذ مچاله را به سمت بشقاب امتیازی پرتاب کند . احتمال این که کاغذ به بیرون هم پرتاب شود خیلی زیاد است .
این بازی برای ارتباط بین قدرت لامسه کودکان و بینایی آن ها با برآورد کردن میزان فاصله بین دستگاه بازی و بشقاب های امتیازی و همچنین قدرت فشاری که برای پرتاب کردن برای کسب امتیاز مناسب است ، برقرار می کند .

 


5 پاسخ به “بازی پرتاب امتیازی”

 1. کیمیا می‌گه:

  برا مدرسه خیلیییییییییییییی خوبههههههههههههههه

  مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی ‍‍‍‍‍‍……………………………………………………………………………………….

 2. h می‌گه:

  سلام
  دمتون گرم . خیلی پاکارید یعنی با حالیدون

 3. هادي سهيلي می‌گه:

  با عرض سلام و خدا قوت…
  با داستان « ییلاق ، زندگی دوباره » به روزم و منتظر نظرات و انتقادات ارزشمند شما….

  در ضمن از سایت همکار فرهنگی ما دبیر ارجمند به آدرس زیر نیز دیدن فرمایید..

  nazak.ir

 4. سلام خانومی…. چشم با کمال میل اینکارو انجام میدم
  همیشه موفق و شادکام باشید

پاسخ دهید