نمونه سوال ریاضی دوم ابتدایی مهرماه

ارزشیابی ریاضی دوم مهرماه (2) چون بسیاری از معلمان و مربیان کودک افتخار این را به ما داده اند که  از بینندگان دائمی سایت نازک باشند ، از این به بعد مطالبی هم مربوط به طراحی سوالات برای بچه های دبستانی ، نمونه های تکالیف ، طرح درس ، انواع محتواهای الکترونیکی و … که به نحوی به کودک و تعلیم او در کلاس مربوط می شود روی این سایت قرار خواهد گرفت . در این پست نمونه سوال ارزشیابی ریاضی دوم ابتدایی که برای ابتدای سال تحصیلی در نظر گرفته شده و مناسب مهرماه است را دریافت نمایید .

شما در این ارزشیابی دانستی های زیر را در کودک دوم ابتدایی مورد بررسی قرار می دهید . بر اساس ترتیب سوالات :

– شناخت ده تایی و یکی و تشخیص مرتبه ی اعداد با قرار دادن آن ها در جدول ، خواندن و نوشتن عدد به حروف و رقم .

– تشخیص تفاوت بین اعدادی که به صورت ده تایی و یکی در کنار هم قرار گرفته اند و جمع کردن آن ها به صورت ذهنی . ( اگر کودک شما در انجام دادن این تمرین دچار اشکال بود می توانید از بسته های یکی و ده تایی نی ، مکعب های کوییزنر ، چوب کبریت و … برای آموزش او بهره ببرید . ) در این تمرین کودک باید به صورت کامل با مفهوم عدد آشنایی داشته باشد .

– آشنایی با شمارش چندتاچندتای یک عدد و برای کامل کردن الگوهای عددی در این تمرین مورد نظر است .

– با توجه به آموخته های ساعت از سال قبل ، کودک در این سوال ساعت ها را به دقیقه نمیخواند و فقط به عبارت گذشته است و مانده است بسنده می کند تا در مراحل بعدی تدریس به فراگیری متون کامل خواندن ساعت بپردازد .

– نوشتن جمع و تفریق از روی شکل باید با دقت انجام بگیرد . برای نوشتن حاصل تفریق که در این تمرین آمده است کودک ابتدا کل دسته را محاسبه کرده و سپس بسته های جداشده و خط خورده را از آن کم می کند .

– مقایسه ی اعداد تمرین جالب و ساده و دوست داشتنی برای کودکان است .

– در این تمرین مسئله ای به کودک ارائه گردیده است که از که از او خواسته شده به صورت نیمه مجسم به پاسخ سوال دست یابد .

– در تمرین بعد کودک با انجام عملیات های مختلف جمع و تفریق ، کشیدن چوب خط و شکل به پاسخ سوال دست خواهد یافت .

برای دریافت نمونه سوالات روی دو تصویر زیر کلیک کنید .

صفحه اول

ارزشیابی ریاضی دوم مهرماه

صفحه دوم

ارزشیابی ریاضی دوم مهرماه (1)

با سپاس از طراحی عالی سوالات خانم سپیده دارا که همه ی جوانب کار را در ارزشیابی در نظر گرفته اند . دیگر نوشته های ایشان را می توانید در وبلاگ شکوفه های زندگی به آدرس اینترنتی www.shokofe2.blogfa.com دنبال کنید .

* معلمین و مربیان عزیز کودک ، ما در سایت نازک آمادگی این را داریم که نمونه سوالات و هر گونه ایده ای از شما را که به نحوی در رشد و پیشرفت کودکان این مرز و بوم تاثیرگذار است با دیگران به اشتراک بگذاریم . برای این امر باعث افتخار ماست که نمونه فعالیتهای خود را به آدرس اینترنتی ما info@nazak.ir بفرستید تا به نام خودتان در سایت منتشر شده و مورد استفاده هزاران و یا شاید میلیون ها دانش آموز فارسی زبان قرار بگیرد . زکات علم نشر آن است .


15 پاسخ به “نمونه سوال ریاضی دوم ابتدایی مهرماه”

 1. مریم می‌گه:

  با سلام و تشکر من تازه با این سایت آشنا شدم پسرم امسال کلاس دوم است و معلم با سوادی ندارد امیدوارم بتونم از طریق سایت شما به پسرم در آموزش کامل کمک کنم

  • علی اخلاق محمدی می‌گه:

   سلام. شاید شما با روش معلم اشنا نیستین.معمولا پدرو مادر کلاس دومی ها خیلی عجله دارن .مقداری صبر کنین و واسه پیشرفت فرزندتون خودتون دنبال روش نگردین و جلوتر از معلم حرکت نکنین.آموزگار دوم دبستان.قم

 2. اسامه می‌گه:

  با سلام خیلی عالی بود تشکر و ممنون

پاسخ دهید