محتوای الکترونیکی اعداد دو رقمی

آموزش اعداد دورقمی با هوشمند سازی کلاس های درس در کشور عزیزمان کم کم رویکرد تدریس در کلاس ها به یک رویکرد فعال و شاگردمحور تبدیل شد . در این راستا برخی افراد علاقمند به کودک و طراحی الکترونیکی دست به تولید محتواهایی زدند که علاوه بر آموزش پویا و فعال ، برای کودکان جنبه سرگرمی و فوق العاده جذاب دارند . در این پست از سایت نازک محتوای الکترونیکی اعداد دورقمی تنظیم شده توسط دو آموزگار فعال در بخش کودک معرفی شده و جهت دانلود قرار گرفته است .

آموزگاران فعال جناب آقای علیرضا پناهی از شهرستان پارس آباد استان اردبیل و خانم لیلا توکلی از تهران تولیدکنندگان این محتوای الکترونیکی هستند . این محتوا حالتی کاملا زنده و شاد دارد و کودک را ناخواسته وادار به درگیر کردن محتویات ذهنش بر روی یک صفحه مجازی می کند . ضمن تشکر تیم نازک از این دوبزرگوار ابتدا به بررسی اه******** پرداخته شده در این محتوا می پردازیم و تصاویری از فضای شاد آن را به نمایش می گذاریم ، سپس لینک دانلود را برای استفاده ی عزیزان در پایان ذکر می کنیم .

آموزش اعداد دورقمی

صفحه ی شروع بازی برای آموزش اعداد دورقمی با تصویربالا آغاز شده است . طراح این محتوا در قدم اول ، بهترین ارتباط با کودک را از طریق استفاده از رنگ های شاد ، موسیقی مناسب و ذکر کردن اه******** کلی خود در صفحه ایجاد کرده است .

این محتوا با نام دنیای اعداد دورقمی ارائه گردیده است که برای ارزشیابی در پایان سال تحصیلی پایه اول ابتدایی و همچنین ارزشیابی قبل از تدریس برای بازیابی و یادآوری دانسته های قبلی دانش آموزان در پایه دوم ابتدایی درابتدای سال تحصیلی مناسب است . محتوای الکترونیکی دنیای اعداد دورقمی در شش بخش جداگانه برای بازی و تمرین و سه بخش برای معرفی اثر و پدیدآورندگان این محتوا ساخته شده است .

آموزش اعداد دورقمی (1)

کودک در این تمرین  به ازای هر گل در تصویر یک چوب خط می کشد و در پایان با شمردن دسته های چوب خط به تعداد گل ها پی میبرد . یکی را از ده تایی تشخیص داده و عدد را خوانده و می نویسد .

آموزش اعداد دورقمی (2)

در این تمرین کودک بدون نیاز به جدول یکی و ده تایی به ازای هر شکل یک چوب خط می کشد و عدد را با شمردن چوب خط ها به دست می آورد .

آموزش اعداد دورقمی (3)

در این گونه تمرینات کودک با شمردن دسته های ده تایی و یکی جدول مورد نظر را کامل می کند و اعداد دورقمی را می خواند و می نویسد .

آموزش اعداد دورقمی (4)

چندین تمرین برای آموزش الگوهای عددی در این محتوا گنجانده شده است .

آموزش اعداد دورقمی (5)

در تمرین چهارم از بخش چهارم کودک بدون نیاز به بسته بندی کردن ده تایی اشکال ، با شمردن شکل ها باید قادر به تفکیک ده تایی و یکی از هم باشد .

آموزش اعداد دورقمی (6)

به آموزش اعداد قبل و بعد هم در قالبی زنده و شاد و بازخوردی متناسب به فعالیت کودک در این محتوا پرداخته شده است .

آموزش اعداد دورقمی (7)

چند نمونه سوالات چند گزینه ای هم در این محتوای الکترونیکی برای آموزش اعداد دورقمی گنجانده شده است که کودک باید از بین چند پاسخ یکی را با دقت انتخاب کرده و بازخورد و امتیاز مناسب دریافت کند .

آموزش اعداد دورقمی (8)

در این تمرین کودک از بین مجموعه ای از اعداد ، اعدادی که یکی و ده تایی شبیه به هم دارند را تفکیک می کند .

آموزش اعداد دورقمی (9)

آخرین تمرینی که ما از بین ده ها تمرین زیبای این محتوا به ذکر آن می پردازیم تمرین مربوط به عددنویسی است .

برای دانلود و ذخیره ی محتوای الکترونیکی دنیای اعداد دورقمی در سیستم خود
اینجا
را کلیک کنید

این محتوا در قالب یک فایل فلش swf ارائه شده و حجم دانلود آن ۲٫۵ مگابایت می باشد . چنانچه قادر به تماشای این فایل نیستید می بایست برنامه فلش پلیر را روی سیستم خود نصب نمایید .

آقای علیرضا پناهی در وبلاگ خود به نام آموزش ابتدایی مغان آراز به آدرس اینترنتی www.moghanaraz.blogfa.com فعالیت های زیبای دیگری هم اعم از نمونه سوالات ، تکالیف درسی ، انواع محتواهای الکترونیکی ، پاورپوینت و … به نمایش گذاشته اند که در صورت تمایل می توانید از وبلاگ ایشان دیدن فرمایید .


5 پاسخ به “محتوای الکترونیکی اعداد دو رقمی”

  1. زهرا روشنایی می‌گه:

    برای جاهایی که امکانات هست عالیست اما چرا همه چیز برای جاهایی ست که تامین هستند تکلیف دانش آموزی که در منطقه جلگه اصفهان به دور از همه ی امکانات اولیه هم است چه می شود چقدر روی محتوای الکترونیکی مانور می دهید کمی هم بگویید چه روشی برای دانش آموز منطقه محروم به کار بگیریم بیچاره معلم ودانش آموز این مناطق!!!

  2. امیری می‌گه:

    سلام دانلود نمیشه چه کنم؟؟؟؟؟؟

  3. مغان آراز می‌گه:

    سلام لینک دانلود محتوا تغییر کرده ممنون میشم با مراجعه به وب من لینک های دانلود را جایگزین کنید.

پاسخ دهید