نقاشی انگشتی پرنده

نقاشی-انگشتی-پرنده-(2) نقاشی انگشتی ، نقاشی مورد علاقه کودکان است . کودکان به رنگ کردن انگشتان دست و چاپ آن ها روی برگه علاقه دارند و اگر این کار جهت مشخصی داشته باشد به یک شیوه ی هدفمند در نقاشی تبدیل خواهد شد . در این پست ایده ای را برای کار با کودکان در زمینه ی رنگ آنگشتی ارائه کرده ایم که در ادامه می توانید آن را مشاهده کنید .

در این ایده از نقاشی دسته ای از پرندگان را می خواهیم نقاشی کنیم که به صورت گروهی روی سیم برق نشسته اند . پرندگان به وسیله ی فرو کردن انگشتان کودک در رنگ انگشتی ، آبرنگ و یا رنگ گواش و چاپ آن روی برگه ایجاد می شود .

ابتدا از کودک بخواهید که دو چوب برق را در دو طرف برگه رسم کنید و پس از رنگ آمیزی و اضافه کردن موارد دیگر به کار مانند سبزه ، گل و درخت ، سیم های برق را رسم کنید و سپس اننگشت دستش را پس از رنگ آمیزی روی این سیم های برق چاپ کند . برای زیباتر شدن کار از او بخواهید که از رنگ های مختلف برای این کار استفاده کند .

پس از خشک شدن اثر انگشت از کودک بخواهید که پرندگان را در حالت های مختلف پیش بینی کرده و سپس اجزای بدن آن ها مانند چشم ، منقار ، بال ، پاها و … را نقاشی کند .

نقاشی-انگشتی-پرنده-(4)

بچه ها به این روش از نقاشی خیلی علاقه دارند و از انجام آن لذت می برند .

نقاشی-انگشتی-پرنده-(2)

علاوه بر پرندگانی که روی سیم نشسته اند می توان چند پرنده را روی زمین ، در هوا و یا روی خود چوب برق نقاشی کرد تا فضای طبیعی تری را ایجاد کرده باشید .

نقاشی-انگشتی-پرنده-(1)

این گونه نقاشی ها ممکن است به صورت ابتدایی توسط کودک نقاشی شود و خیلی ساده باشد ولی بخاطر تنوع رنگی که دارد بسیار جذاب و چشم نواز خواهد بود .

نقاشی-انگشتی-پرنده

پیشنهاد می کنیم اگر مربی کودکان در مهدکودک ، پیش دبستانی و سال های اول ابتدایی هستید به کودکان این فرصت را بدهید تا این شیوه از نقاشی را تجربه کنند .

ما در سایت نازک قبلا هم نقاشی های جذاب دیگری را از طریق چاپ انگشت آموزش داده ایم ، در صورت تمایل برای دیدن این نقاشی ها اینجا را کلیک کنید .


یک پاسخ به “نقاشی انگشتی پرنده”

  1. سهیلا می‌گه:

    سلام من مربی نقاشی هستم از نمونه های نقاشیتون بسیار لذت بردم و حتما در تدریسم استفاده میکنم بسیار عالی بود اگه میشه روشهای ساده طراحی با مداد را برای کودکان زیر شش سال هم بزارید

پاسخ دهید