ایده هایی برای ساخت درخت

درخت-فانتزی-(7) در این پست از سایت نازک شما با ایده هایی مختلفی برای ساخت درخت های فانتزی پاییزی با کودکان آشنا می شوید . این درخت ها در مدل های مختلف بوسیله ی کلاژ یا تکه چسبانی ساخته شده اند . پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را مشاهده کنید .

مدل ۱ :
با توجه به فصل مورد نظر رنگ برگ های درخت را انتخاب کنید . کاغذرنگی های متناسب با فصل را زیر پانچ برده و سوراخ کنید . ضایعات را برای تزیین درخت نگه دارد . چند قطره مرکب روی کاغذ بریزید و آن را با نی فوت کنید . پس از خشک شدن دایره های کوچک حاصل از پانچ را روی شاخه های درخت چسب بزنید .

درخت-فانتزی

مدل ۲ :
در این مدل کودک ابتدا با کاغذ رنگی تنه ی درخت را به سلیقه ی خود روی برگه ای می چسباند . سپس کاغذرنگی را با دست تکه تکه کرده و پس از چسب زدن به ساقه ی درخت ، آن ها را روی چسب ها می ریزد تا هر مقدار که کاغذرنگی ها به چسب ها بچسبد کفایت می کند و بقیه را با تکاندن برگه از کاغذ زمینه جدا می کند .

درخت-فانتزی-(1)

مدل ۳ :
این مدل از درخت در سایز بزرگ ایجاد می شود و برای تزیین دیوار کلاس ها و راهرو مراکز آموزشی کودکانه مناسب است . دست کودکان را به گواش آغشته کنید و از آن ها بخواهید که دست خود را روی برگه های کاغذ چاپ کنند . پس از خشک شدن دست ها را قیچی کرده و یک تنه ی درخت روی مقوا نقاشی کنید و روی دیوار بچسبانید و برگ ها را به تنه وصل کنید .

درخت-فانتزی-(2)

مدل ۴ :
این مدل از درخت از اشکال هم اندازه ساخته شده است . سه رنگ برای کار در نظر گرفته شده است . با توجه به این که درخت فصل پاییز را نشان می دهد از رنگ های زرد ، نارنجی و قرمز برای این کار استفاده شده است .همه ی برگ ها در یک اندازه برش داده شده است .

درخت-فانتزی-(3)

مدل ۵ :
در این مدل کودک دستمال کاغدی های رنگی را ابتدا تا زده و سپس تاخوردگی های باریک را لوله می کند و با در کنار هم چسباندن یک درخت فانتزی ایجاد می کند . در کاردستی زیر رنگ زمینه هم قابل توجه است .

درخت-فانتزی-(4)

مدل ۶ :
ملیله کاغذی یا منبت کاغذی در ساخت این کاردستی کاربرد دارد . همانظور که مشاهده می کنید ملیله کاغذی با لوله کردن نوارهای باریک کاغذی و فرم دهی به آن ها ایجاد می شود .

درخت-فانتزی-(5)

مدل ۷ :
این مدل به صورت کامل با دستمال کاغذی ساخته می شود . کودک با مچاله کردن دستمال کاغذی که به نسبت مچاله کردن کاغذ کار ساده تری است و چسباندن آن ها در کنار هم یک درخت پاییزی فانتزی ایجاد می کند .

درخت-فانتزی-(6)

مدل ۸ :
در این مدل کودک با دستمال کاغذی لوله شده و چسباندن آن روی تنه ی درختی که با گواش یا آبرنگ نقاشی شده است به پرورش خلاقیت می پردازد .

درخت-فانتزی-(7)

مدل ۹ :
در این مدل ابتدا کودک با انگشتان ظریفش برگ های کاغذرنگی را در شکل های یکسانی برش زده و سپس با چسباندن در کنار هم یک درخت خوشگل ایجاد می کند . تنه ی درخت هم به همین ترتیب ایجاد می شود .

درخت-فانتزی-(8)

مدل ۱۰ :
این مدل که برای ساخت تابلوها کاربرد دارد ، برگ های درخت به صورت برجسته روی کار قرار می گیرد . برای ایجاد این برچستگی برگ های درخت را با چسب های نواری دو طرف چسبی در کنار هم می چسبانند .

درخت-فانتزی-(9)


10 پاسخ به “ایده هایی برای ساخت درخت”

 1. فریدا می‌گه:

  مر۳۰از کاردستی هاتون عالی بود .

 2. زری) می‌گه:

  دستتون درد نکنه عالی بود فقط در باره ساخت کاردستی ها لطفا توصیح بیشتری اگه بدید ممنون میشم.

 3. نگین می‌گه:

  چه
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  قدر عالی بود خیلی خلاقانه وباسلیقه درست شده بودن مرررررر۳۰

 4. المیرا می‌گه:

  کاش زمانی که ما مدرسه میرفتیم هم شما بااین هنرمندیتون بودین ازتون خیلی ممنونم

 5. فاطمه می‌گه:

  عالی بود.

 6. فاطمه می‌گه:

  عالی بود لطفا کاره گرافیکی بذارید ممنون.

 7. فهیمه می‌گه:

  ممنون خیلی عالی بود. لطفا مطالب و عکس های بیشتری هم اضافه کنید.

 8. sama می‌گه:

  kh ghashang bod vali age mishod ba barg haye tabie khoshk ham derakht dorost konin aliiiiiiiiiii tar ham mishod
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  😉

 9. azam می‌گه:

  بازم مثل همیشه خوش سلیقه و خلاق مرسی

 10. هاله می‌گه:

  متشکرم خیلی عالیه

پاسخ دهید