کاردستی شتر به مناسبت ماه محرم

کاردستی-شتر اگر به دنبال ایده ای برای کاردستی محرم هستید در این پست آموزش ساخت شتر با مواد دورریختنی را آموزش میدهیم. امیدوارم که ببینید و استفاده نمایید.

مواد لازم برای ساخت شتر:

لیوان خالی ماست

چند عدد نی

دو عدد لیوان یکبار مصرف

ورق آلومینیوم

کاغذ باطله

چسب مایع

روزنامه باطله

روش کار:

ابتدا ته پایانی هر دو  لیوان یکبار مصرف را که حالت قوس دارد قیچی نمایید. با استفاده از روزنامه باطله گلوله ای کاغذی بسازید و درون لیوان ماست را پر از آن کنید. قسمت دیواره لیوان به عنوان کمر و شکم شتر می باشد. چهار سوراخ در قسمت زیرین شکم ایجاد نموده و چار نی را چسب زده و در این قسمت ها قرار دهید. نی ها را طوری متقارن با هم قرار دهید که شتر در پایان قادر به ایستادن باشد. یک نی را نیز به داخل لیوان در کنار گلوله کاغذی فرو کنید تا به عنوان دم شتر باشد.چون ورق آلومینیوم قابلیت انعطاف به هر شکلی را دارد یک تکه از آن را به شکل مستطیل جدا نموده و با استفاده از دستهایتان آن را به شکل سر شتر در آورید. سپس آن را در قسمت تعیین شده سر بچسبانید. این کار را اگر با چسب حرارتی انجام دهید محکم تر خواهد بود.

کاردستی-شتر-(1)

سرتاسر بدن و سر شتر را چسب مایع بزنید و کاغذ باطله بچسبانید. چسب زن و چسباندن کاغذ باطله را تا جایی ادامه دهید که شتر شما حالت اصلی خود را گرفته باشد.

سپس با استفاده از رنگ گواش قهوه ای شروع به رنگ آمیزی شتر نمایید. دقت نمودن و رنگ آمیزی یکنواخت در زیبایی شتر بی تاثیر نخواهد بود.

کاردستی-شتر-(2)

شتر شما ساخته شد.امیدوارم ایده خوبی از این کاردستی گرفته باشید.

کاردستی-شتر


6 پاسخ به “کاردستی شتر به مناسبت ماه محرم”

 1. لیما می‌گه:

  عالیه ایده قشنگیه

 2. مربی می‌گه:

  خیلی بد بود. یه خورده خلاقیت خرجش می کردید بد نبودا. نه به بقیه کاردستیا نه به این. خیلی خورد تو ذوقم

 3. فرهانی می‌گه:

  خیلی ممنون از این ایده شتر زیابون متشکرم

 4. فاطمه از بعثت می‌گه:

  همکار عزیز دست شما درد نکنه

پاسخ دهید