تکلیف هفتگی محرم نامه پایه دوم دبستان

تکلیف-محرم در ادامه توضیحاتی پیرامون تکلیف هفتگی پایه دوم ابتدایی با عنوان محرم نامه و همچنین لینک دانلود این تکلیف آمده است .

این تکلیف در سه بخش ریاضی ، فارسی و علوم طراحی شده است و سعی گردیده که اه******** متفاوتی را برای سنجش آموخته های دانش آموزان دنبال کند .
ابتدا به توضیحاتی در خصوص سوالات تکلیف و همچنین اه********ی که دنبال می کنند اشاره می کنیم :

ریاضی
سوال ۱ : جدولهای ********دار یکی از مطالب جدید و تازه ی کتاب دوم ابتدایی می باشد و کاربرد آن این است که کودک با استفاده از جدول ********دار تمام حالت های ممکن که ممکن است برای یک مساله ایجاد کند را در ذهنش نظم می بخشد . در این سوال که با مثال کیک و شمع ها شروع گردیده از کودک خواسته شده است که تمام جمع هایی که حاصل آن هفت می شود را به صورت ********دار در جدول داده شده بنویسد که برای این کار کودک کار را از جمع زدن اولیه با صفر شروع می کند تا وقتی که هشت حالت ممکن را پیش بینی کند .

سوال ۲ : جمع و تفریق ها به روش فرآیندی هم مطلب جدیدی در کتاب ریاضی کلاس دوم است . در این گونه از جمع ها کودک ابتدا عدد مورد نظر را با دهگان عدد دوم و سپس یکان آن جمع می زند . استفاده از ابزار به کودک کمک می کند تا در رسیدن به پاسخ با اطمینان بیشتری عمل کند . با توجه به این که تا این وقت سال این مطلب تازه در کلاس تدریس شده است ، استفاده از ابزار برای عملیات جمع و تفریق پیشنهاد می گردد ، در حالی که در چند روز آینده دانش آموزان قادر خواهند بود بدون ابزار هم جمع و تفریق کنند .

سوال ۳ : در این سوال هم مانند سوال اول نظم دادن به کار باعث می شود که تمام حالت های مختلف پیش بینی شود .

سوال ۴ : استفاده از سن و سال برای عملیات جمع و تفریق با توجه به کاربردی که در زندگی روزمره کودک دارد مدنظر است .

تکلیف-محرم

فارسی
سوال ۱ : جمله سازی با تصویرهایی از خرس و خرگوش با توجه به این که مطلب کتاب فارسی خواندری پایه دوم ابتدایی به دروسی مرتبط با دو موجود خرس و خرگوش پرداخته شده است .

سوال ۲ : در این گونه از سوالات کودک با توجه به فاعل ، فعل مناسبی را که روبه روی هر جمله داخل پرانتز نوشته شده است ار بین دو فعل انتخاب می کند .

سوال ۳ : آشنایی با کلمات هم معنی و بازنویسی جمله با کلمات جدید در این سوال گنجانده شده است .

سوال ۴ : برای ماندگاری نام سعدی شاعر بزرگ ایرانی و آشنایی کودکان با کتاب گلستان او که به نثر است این سوال طراحی گردیده است .

تکلیف-محرم-2

علوم
سوال ۱ : سوالاتی در خصوص دماسنج برای اندازه گیری سرما و گرما و همچنین معرفی زمین به عنوان عامل گرم کننده زمین مدنظر است .

سوال ۲ : آشنایی کودکان با چگونگی روز و شب و هم چنین موقعیت زمین نسبت به خورشید در روز و شب مورد ارزشیابی قرار گرفته است .

سوال ۳ : در این سوال از کودک خواسته شده است که از زبان قطره آب و درخت دو پیام بنویسد که با توجه به اموخته های دانش آموزان در درس علوم انتظار می رود که در با موضوع حفظ محیط زیست باشد .

.

.

.

لینک دانلود سوالات تکلیف هفتگی پایه دوم ابتدایی با عنوان محرم نامه

.

دیگر تکالیف و نمونه سوالات سایت نازک را از اینجا دنبال کنید .


5 پاسخ به “تکلیف هفتگی محرم نامه پایه دوم دبستان”

 1. فاطمه می‌گه:

  بسیار عالی انشالله که در زمره پیروان واقعی امام قرارگیرید با تشکر از اینکه وقت گذاشتید
  سپاس و درود

 2. مدنی زاده می‌گه:

  با سلام نمونه سوالت شما همیشه عالی بوده قرار بود برای سومیها که سال قبل را باشما بودند هم کاربرگ بگذارید من همیشه چک میکنم ولی خبری نشد خواستم یاداوری کنم میدانم که مشغله زیادی دارید اما چشم امید ما به شماست ما با این کتابهای جدید دستمان از همه جا کوتاه شده
  باتشکر از شما

 3. سلام خانم معلم جونم… ممنون خیلی لطف مردی
  بوس…بوس

 4. نگار می‌گه:

  سلام خوبید؟خسته نباسید
  این بار بازم با یه درخواست اومدم
  میشه برگه خالی ها تونو واسه تایپ سوال در اختیار ما هم بذارید
  من سومی هستم ولی طراحی برگه بلد نیستم دوست دارم برگه هایی به قشنگی مال شما داشته باشم
  لطف می کنید

پاسخ دهید