کاردستی با تخمه کدو

کاردستی-تخم-کدو-(1) تخمه کدو یکی از مغذی ترین مواد برای کودکان است . اگر دوست دارید که فرزندتان را به خوردن این ماده غذایی تشویق کنید در این پست از سایت نارک ایده هایی را برای تزیینات با تخمه کدو مشاهده کنید و اگر دوست دارید با فرزندتان بسازید .

در این نوع از کار دستی رنگ کردن تخمه ها و خمیر بازی کودکان هم در شکل دادن به کار خیلی تاثیرگذار است . دانه های رنگی تخمه ها وقتی در کنار هم می نشیند ترکیب زیبایی را به نمایش می گذارد . چند ایده ی ساده و جالب را در زیر مشاهده نمایید .

کاردستی-تخم-کدو-(5)

در کاردستی بالا دانه های رنگی در کنار همدیگر قرار گرفته اند تا ترکیبی از بال و پرهای یک طاووس را نمایش دهند . این گونه کاردستی ها در عین سادگی چون حالت برجسته به شکل روی کاغذ می دهد زیبایی لازم را دارد ولو این که کودک دانه ها رو بدون نظم در کنار هم بچیند .

کاردستی-تخم-کدو-(4)

با گلوله کردن مقداری خمیر بازی و فرو کردن سر تیز تخمه ها در آن می توانید گل بسازید . از چند رنگ مختلف خمیر ، برای قسمت وسط گل استفاده کنید و در پایان یک نی را در خمیر فرو کنید تا به عنوان ساقه ی گل نقش بازی کند . گل ها را در یک گلدان کوچک بچینید تا ترکیب زیبایی را از تخمه های کدو و خمیر بازی به نمایش بگذارید .

کاردستی-تخم-کدو-(3)

در کاردستی بالا ابتدا تصویر یک سبد را از کاغذرنگی برش بزنید . دانه های کدو را روی سبد به شکل گل کنار هم بچینید . برای نگه داشتن آن ها کنار هم از چسب استفاده کنید و در آخر مقداری خمیر بازی را کلوله کنید و در وسط گل بچسبانید .

کاردستی-تخم-کدو-(2)

ترکیب زیبای دانه های رنگی در کنار هم درخت زیبایی را به معرض نمایش گذاشته است . دانه های کدو را با گواش به راحتی می توانید به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کنید .

کاردستی-تخم-کدو-(1)

همین دانه های رنگی روی بوم کوچکی نشسته اند و به یک تابلوی فانتزی برای تزیین تبدیل شده اند .

کاردستی-تخم-کدو

و آخرین ایده مربوط به ساخت یک درخت کاج برفی مناسب جشن های کریسمس با تخمه کدو و تزیین آن با گلوله های کوچک خمیر بازی است . مقداری خمیر در وسط به عنوان پایه کار قرار گرفته شده و دانه ها در آن به شکل برگ درخت فرو شده اند .


5 پاسخ به “کاردستی با تخمه کدو”

 1. hamed می‌گه:

  خیلی خیلی جالب بود
  فوق العاده ابتکاری بود
  ممنون بازم از اینا بزارید
  خسته نباشید

 2. lk می‌گه:

  باحاله من ایده گرفتم

 3. نیکتا می‌گه:

  جالب بود ولی حوصله ی درست کردنش را نداشتیم

 4. شادی اذری می‌گه:

  خیلی ایده جدیدی برای فرزندانمان بود

 5. فربد موسوي می‌گه:

  بسیاره چرت و بد بود

پاسخ دهید