معرفی ایده ای برای نقاشی انگشتی

نقاشی-انگشتی-بادکنک-(5) شما بیننده ی عزیز سایت نازک تا کنون چندین ایده برای چاپ های انگشتی کودکانه در این سایت مشاهده کرده اید . در این پست قصد داریم یک شیوه ی خلاقانه ی دیگر از چاپ های کودکانه را برایتان به نمایش بگذاریم . امیدوارم که بپسندید . روش کار را در ادامه دنبال کنید .

 

 

 

 

.

.

نقاشی های انگشتی به چند دلیل برای کودکان یک نوع نقاشی ساده قلمداد می شود . زیرا این نقاشی بخاطر بکارگیری انگشتان دست در رنگ آمیزی به طور مستقیم و استفاده از ابزار انگشتان برای رنگ آمیزی برای یک کودک بسیار دلنشین است . همچنین استفاده از انگشتان دست در رنگ آمیزی کار رنگ کردن را تسهیل می بخشد و به آن سرعت می دهد .

این فعالیت را به مربیان کودک در مهدهای کودک و پیش دبستانی ها پیشنهاد می کنیم که دوست دارند تصاویری از چهره ی بچه ها را روی در و دیوار کلاس داشته باشند .

ابتدا به صورت پیش فرض نقاشی بادکنک ها را روی برگه ی آبی رنگ به همراه ابر نقاشی کنید . کف دست کودک را به رنگ آغشته کنید و در محل مربوطه روی کاغذ چاپ کنید . این چاپ به هر صورتی که کودک تمایل دارد امکان پذیر است اما بهترین صورت برای این چاپ جمع کردن دو انگشت میانی دست یا قرار دادن هر چهار انگشت در کنار هم و چاپ آن است . سپس از کودک بخواهید با آغشته کردن انگشت دلخواه از هر دستش به رنگ های متنوع ، اثر آن را روی بادکنک های رسم شده برجا بگذارد .

در پایان و پس خشک شدن رنگ ها عکسی از کودک را در قسمت سر بزش بزنید و به تن چاپ شده روی برگه بجسبانید . دست و پاها را به هر صورتی که دوست دارید حالت دهید .

نقاشی-انگشتی-بادکنک-(6)

راحتترین صورت ممکن برای این نقاشی آماده کردن فرم و قاب خالی تصویر است اما برای کودکان بزرگتر پیشنهاد می شود که خودشان این قاب را را ایجاد کنند و پس از چاپ انگشتان یا کف دست نقاشی ها را رسم کنند .

نقاشی-انگشتی-بادکنک-(5)

در زیر چند نمونه از این گونه نقاشی های کودکانه را مشاهده می کنید .

نقاشی-انگشتی-بادکنک-(4)

 

نقاشی-انگشتی-بادکنک-(3)

 

نقاشی-انگشتی-بادکنک-(2)

 

نقاشی-انگشتی-بادکنک-(1)

 

نقاشی-انگشتی-بادکنک

برای دیدن ایده های بیشتر نقاشی های انگشتی روی سایت نارک اینجا را کلیک کنید .

.

.

 


یک پاسخ به “معرفی ایده ای برای نقاشی انگشتی”

  1. آذر می‌گه:

    سلام من همیشه از گشت و گذار در سایت شما لذت بردم و می برم باز هم ممنون به خاطر اینهمه ایده و راهنمایی

پاسخ دهید