ساده ترین روش ساخت درخت با مقوا

کاردستی-درخت-(2) اگر دنبال ایده ای برای ساخت درختان چهارفصل با مقوا به صورتی کاملا مجسم هستید ، در ادامه روش ساده ی ساخت درخت را دنبال کنید .

برای ساخت این درخت فانتزی و مقوایی به مقوای قهوه ای رنگ ترجیحا از جنس اشتنباخ و کاغذهای رنگی متناسب با فصل های مختلف سال و چسب و قیچی نیاز دارید .

روش کار :

کاردستی-درخت

ابتدا مقوا را لوله کنید . قد این لوله بستگی به اندازه ی درختی دارد که قصد ساختنش را دارید . چهار یا پنج برش روی مقوا ایجاد کنید تا در واقع ساقه های درخت را برش زده باشید .

کاردستی-درخت-(1)

سر مقوا در قسمت تنه را به مقوای زیرین بچسبانید و بگذارید تا کاملا خشک شود . سپس ساقه های قسمت داخلی را گرفته و آرام آرام به سمت بالا بکشید . در واقع مثل این میماند یک کاغذ لوله شده را با دست کشیده کنید تا لوله ی شما درازتر شود .

کاردستی-درخت-(5)

برای نگه داشتن این درخت فانتزی از هر وسیله ای می توانید استفاده کنید . ما در این جا از جعبه خالی پنیرهای سه گوش استفاده کرده ایم که داخل آن مقداری سنگریزه ریخته ایم .

کاردستی-درخت-(6)

برای پوشاندن پایه درخت مقداری دستمال کاغذی را لوله کنید و دور تنه بپیچانید . سپس با کاغذرنگی ، دستمال کاغذیهای رنگی ، ریسه های کاغذی و … برای پوشش دادن به این قسمت استفاده کنید .

کاردستی-درخت-(3)

در این مرحله با تا زدن ساقه های درخت از وسط و فرم دادن دلخواه به آن درخت شما کم کم شکل اصلی خود را به دست می آورد . از کاغذهای رنگی برگ هایی را برش بزنید و به ساقه بچسبانید . برای فصل بهار از دو یا سه رنگ مختلف سبز استفاده کنید ، همچنین شکوفه های ریز هم نماد فصل بهار است . برای فصل پاییز از کاغذهای رنگی زرد و نارنجی و قرمز برگ ها را بسازید .

کاردستی-درخت-(4)

برای فصل تابستان بین برگ های سبز رنگ میوه های تابستانی هم بچسبانید . برای فصل زمستان از مقداری پنبه روی ساقه ی درخت استفاده کنید تا نماد برف باشد .

کاردستی-درخت-(2)

برای زیبایی بیشتر کار می توانید چیزهای بیشتری هم به کاردستی اضافه کنید . مثل تاب یا برخی جانوران که روی شاخ و برگ و تنه ی درختان زندگی می کنند .

در کتاب علوم دوم دبستان کودکان باید از زبان برگ ها در فصل های مختلف سال داستانی را بنویسند . ساخت این کاردستی ساده به زیبایی هر چه تمام می تواند داستان برگ ها را بیان کند .


پاسخ دهید