کاردستی های جالب با پوست گردو

کاردستی و شکل سازی با گردو (1) همراهان همیشگی سایت نازک ، در این پست شما با ایده هایی ساده از ساخت تزیینات کودکانه با پوست گردوهای دورریختنی آشنا می شوید . جهت مشاهده تصاویر و توضیحات مربوطه شما را به خواندن ادامه ی این پست دعوت می کنم .

.

.

.

.

پوست های گردو را پس از مصرف در سطل زباله نریزید . همین دورریختنی ساده می تواند به ابزاری برای پرورش خلاقیت کودک شما تبدیل گردد .

با کمی سلیقه می توان همین پوست گردو را به یک نهنگ زیبا تبدیل کرد . گردو را آبی رنگ کنید . سپس با مقوا فواره ی آب و دم آن را هم برش بزنید و به گردو در محل مناسب بچسبانید . چشم و دهان را هم نقاشی کنید .

 

کاردستی و شکل سازی با گردو (8)

موش علیرغم چندش آور بودنش وقتی در میان قصه های کودکانه جا خوش می کند یک شخصیت فهمیده و زبل را دارد . کاردستی موش هم یک کاردستی ساده است . پوست گردو را به رنگ دلخواه خود رنگ کنید . دو گوش از مقوا و یک دم از کاموای ضخیم برای موش آماده کنید . هر کدام را در جای مخصوص خود بچسبانید . توصیه می شود برای این که کاردستی شما سریعتر آماده شود از چسب حرارتی برای چسباندن استفاده کنید .

کاردستی و شکل سازی با گردو (4)

عنکبوت های سیاه هم می توان اب پوست دورریختنی گردو ساخت . سیم های روکش دار سیاه از خرازی ها تهیه کنید .سیم را به حالت پای عنکبوت تا بزنید . پوست گردو را سیاه رنگ کنید . چشم ها را نقاشی کنید و یا اگر به چشم های عروسکی دسترسی دارید از آن ها استفاده کنید . پوست گردو را به پاهای عنکبوت بچسبانید .

کاردستی و شکل سازی با گردو (5)

با مقداری پنبه برای دم و دو گوش دراز مقوایی از پوست گردو یک خرگوش زیبا بسازید . پوست گردو را سفید یا صورتی رنگ کنید .

کاردستی و شکل سازی با گردو (6)

سوسک باغی زیر یک کاردستی بسیار زیبا با استفاده از مواد طبیعی است . برای پاهای این سوسک از تکه چوب های خشکیده استفاده شده است . همچنین از خمیر بازی برای این سوسک سر ساخته اند و دو چوب دیگر هم به عنوان شاخک روی این خمیر نشسته اند .

کاردستی و شکل سازی با گردو (7)

این قورباغه سبز رنگ هم با پوست گردو ساخته شده است . تخمه های کدوی رنگ شده نقش دست و پای قورباغه را بازی می کند .

کاردستی و شکل سازی با گردو

یکی از زیباترین کاردستی ها که با استفاده از پوست گردو ساخته شده است قارچ است . پس از رنگ آمیزی قارچ به شکل دلخواه خود آن را روی یک تکه چوب بگذارید و دیگر تزیینات را اضافه کنید .

کاردستی و شکل سازی با گردو (1)

این هم یک نوع گیفت بسیار ساده و زیبا برای جشن های کودکانه است . در این کاردستی پوست گردو نقش شکم گنده این خرس را بازی می کند .

کاردستی و شکل سازی با گردو (2)

و در آخر کاردستی یک لاک پشت را با استفاده از پوست گردو مشاهده می کنید . برای این کاردستی ابتدا سر و دست و پای لاک پشت را روی برگه رسم کنید و سپس پوست گردو را به آن بچسبانید .

کاردستی و شکل سازی با گردو (3)


22 پاسخ به “کاردستی های جالب با پوست گردو”

  1. sara karami می‌گه:

    عالی بود احسنت به این خلاقیت و ابتکار

  2. دنیا جون می‌گه:

    حرف نداشت

پاسخ دهید