ساخت اسباب بازی موش و گربه

اسباب-بازی-برای-کودک-(5) اگر به دنبال خرید اسباب بازی برای فرزندتان هستید و به فکر هزینه کردن پول جیبتان برای این مورد هستید دست نگه دارید . ابتدا ایده ی بسیار ساده ی ساخت اسباب بازی کودکانه موش و گربه ای که ما برایتان آورده ایم را مشاهده کنید و برای ساعاتی فرزندتان را با این وسیله ی ساده ی بازی سرگرم کنید .

برای ساخت این اسباب بازی به بطری های دورریختنی ، یک تکه چوب پنبه ، میخ ، کاموا ، چسب و کاغذ و مقوا هم برای تزیین نیاز دارید .

روش ساده ی کار را از روی تصاویر و توضیحات دنبال کنید .

 

اسباب-بازی-برای-کودک

ابتدا بطری آب معدنی یا نوشابه ای را که دارید از وسط نصف کنید .

اسباب-بازی-برای-کودک-(1)

وسط سر بطری را با میخ سوراخ کنید .

اسباب-بازی-برای-کودک-(2)

یک رشته کاموای نیم متری از این سوراخ عبور دهید و بیرون از سر بطری ، سر کاموا را گره بزنید که موقع کشیدن کاموا از قسمت داخل بطری ، این گره مانع آزاد شدن کاموا شود .

اسباب-بازی-برای-کودک-(3)

حالا یک چوب پنبه را به شکل موش درآورید  و سر دیگر کاموا را دور آن گره بزنید .

اسباب-بازی-برای-کودک-(4)

دهانه ی آزاد بطری را هم با غذ رنگی به شکل دهان یک گربه تزیین کنید .

اسباب-بازی-برای-کودک-(5)

حالا شما یک وسیله ی بازی بسیار ساده ساخته اید که می توانید برای ساعاتی فرزندتان را با آن سرگرم کنید .. از کودک بخواهید که بطری را از قسمت سر آن در دست بگیرد . موش چوب پنبه ای را داخل آن قرار دهد و با یک حرکت موش را به سمت بالا پرتاب کند . نخ بسته شده به موش باعث می شود که موش حرکت محدودی داشته باشد و کودک در هنگام برگشت باید موش را به سمت داخل دهان گربه هدایت کند . ابتدا می توانید با رشته ی بلندتری از کاموا این بازی را طراحی کنید وقتی که مشاهده کردید که کودک به مهارت لازم برای شکار موش دست یافته طول کاموا را کوتاه کنید . در این صورت کودک باید تلاش بیشتری برای شکار داشته باشد .


3 پاسخ به “ساخت اسباب بازی موش و گربه”

  1. بابک می‌گه:

    خوب بود ولی کمه بیشتر بشه بهتره

پاسخ دهید