بازی با بند کفش

بازی-با-کاموا-(2)  یکی از بازی های جالب کودکانه که با وسایل ساده ی در دسترس می توان مواد مورد نیاز آن را طراحی کرد بازی با بند کفش و سوراخ است . روش بازی را در ادامه دنبال کنید .

این بازی در ردیف بازی هایی دسته بندی میشود که به بازی های مهارتی یا تمرین های مهارتی معروفند . برای ساخت وسایل ساده ی این بازی به درب دورریختنی برخی ظرف های نگه داری ماست ، روغن و … نیاز دارید .

.

.

بازی-با-کاموا-(6)

درب این ظرف ها به هر شکلی که باشد فرقی نمیکند . ابتدا با خط کش خطوطی را با فاصله ی یکسان به صورت عمودی و افقی روی درب ظرف رسم کنید . داشتن نظم در این مرحله به دقیق و زیباتر شدن هنر دست کودک در مرحله ی بعد کمک شایانی می کند .

بازی-با-کاموا-(8)

هاویه سوراخ کن را روی شعله داغ کنید و در محل برخورد خطوط عمودی و افقی روی ظرف فشار دهید تا سوراخ شود .

بازی-با-کاموا

برای این که کار سوراخ کردن را سرعت ببخشید بهتر است که درب ظرفی که در دست دارید را روی ظرف دیگری بگذارید تا به محض سوراخ شدن به راحتی در آن فرو برود .

بازی-با-کاموا-(1)

در نهایت درب ظرف شما با سوراخ هایش به شکل زیر در خواهد آمد .

بازی-با-کاموا-(3)

حالا بند کفش های رنگی در اختیار بچه ها بگذارید .

بازی-با-کاموا-(7)

از آن ها بخواهید به کمک این سوراخ ها و با عبور دادن بند کفش ها از سوراخ شکل های متنوعی روی این قاب سوراخ شده ایجاد کنند .

بازی-با-کاموا-(2)

شکل سازی با توجه به سن بچه ها صورت می گیرد . کودکانی که در سنین پایینتر هستند قطعا طرح های ساده تری را ارائه خواهند کرد .

بازی-با-کاموا-(4)

یکی دیگر از موارد استفاده از این قاب سوراخ اموزش بستن بند کفش به کودکان است که اکثر کودکان در سنین مهد کودک و پیش از دبستان و حتی سال های اولیه ابتدایی هم با ابن مشکل روبه رو هستند . از روی این قاب می توانید روش صحیح بستن بند کفش را به کودکان آموزش دهید .


3 پاسخ به “بازی با بند کفش”

  1. ملیحه می‌گه:

    عالی بود. ممنون

  2. زینب می‌گه:

    عالی بود ممنونم از خلاقیت تون

  3. دهنانی می‌گه:

    کاردستیها خیلی جالب بود خسته نباشید

پاسخ دهید