سوالات ارزشیابی جمله نویسی دوم دبستان آذرماه

ارزشیابی-جمله-نویسی-دوم-آذرماهدر ادامه نمونه ای از سوالات مربوط به مهارت جمله نویسی که برای ارزشیابی از شاگردان کلاس دوم طرح گردیده است را دانلود نمایید .

شرح سوالات و اه******** مورد نظر :

سوال ۱ – دانش آموز بین تصویر و کلمات در ذهنش یک ارتباط منطقی ایجاد کرده و جمله ای که با تصویر مطابقت داشته باشد را در قالب یک جمله ی صحیح بنویسد .

سوال ۲ – چهار جمله ی ناقص در اختیاز کودک قرار گرفته که با یکی از دو کلمه ای که در داخل کمانک آمده است کامل می شود . جمله ی دوم مطابق با فرهنگ بومی منطقه طرح شده است .

سوال ۳ – تصویری در این سوال قرار داده شده است که دانش آموز متناسب با تصویر باید بنویسد که دو پسر درباره ی چه موضوعی با یکدیگر صحبت می کنند . با توجه به این که در درس اول فارسی ، دانش آموزان با رایانه به عنوان یکی از وسایلی که می توانند از آن کسب اطلاعات کنند آشنا شده اند .

سوال ۴ – کودک با نگاه کردن به تصویر ، نام چند چیز را که در تصویر می بیند می نویسد .

سوال ۵ – در این سوال دو جمله ی ناقص اراده گردیده است که دانش آموز کلاس دوم ادامه جمله ها را طبق میل خود می نویسد . در ارزشیابی جمله نویسی توجه به علامت های پایانی جمله ، مطابقت فعل و فاعل بسیار ارزشمند است .

سوال ۶ – چند کلمه ی کلیدی از دروس مختلف کتاب استخراج شده است و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است تا با آن جمله سازی نمایند . در این سوال هم علامت های پایانی جملات ارزشمند است .

ارزشیابی-جمله-نویسی-دوم-آذرماه

لینک دانلود سوالات ارزشیابی جمله نویسی پایه دوم ابتدایی

.

.

* هرگونه استفاده از سوالات این ارزشیابی حتی با حذف منبع ، در کلاس درس آزاد است . به همین دلیل قسمت های مربوط به تاریخ و نام مدرسه خالی در نظرگرفته است .

همکاران و والدین محترمی که سوالات را دانلود میکنید لطفا نظرات خود را درباره ی سوالات در بخش زیرین سایت که مربوط به ارائه ی دیدگاه های شماست برای ما درج نمایید . اطمینان داشته باشید که ما از نظرات شما در طرح بهتر سوالات استفاده خواهیم کرد .


7 پاسخ به “سوالات ارزشیابی جمله نویسی دوم دبستان آذرماه”

 1. fereydon می‌گه:

  با درود

  بهترین مطلبی که در این سایت با آن مواجه بودم این جمله است که در زیر درج می گردد

  هرگونه استفاده از سوالات این ارزشیابی حتی با حذف منبع ، در کلاس درس آزاد است . به همین دلیل قسمت های مربوط به تاریخ و نام مدرسه خالی در نظرگرفته است .

  با دیدن این مطلب فهمیدم که شما واقعا معلم هستید، متشکرم از این همه توسعه یافتگی و وسعت دید.
  به راستی که برای ساختن ایران عزیزمان نیاز به این سطح از شور و شعور می باشد .
  سپاس

 2. محمدی می‌گه:

  سلام خیلی هم عالی است.

 3. سمیه قادری می‌گه:

  با سلام و تشکر من آموزگار کلاس دوم ابتایی هستم موفق به دانلود کردن سوأل نشدم لطفاً راهنمایی بفرمایید باتشکر

 4. مادر می‌گه:

  برای ما دانلود نمشه لطفا کمک کنید

  • مدیر سایت می‌گه:

   دوست عزیز شما باید نسخه ی پی دی اف رو روی سیستمون نصب کنید احتمالا مشکلتون مربوط به اینه. آیا سوالات براتون باز میشه و در ذخیره کردنش مشکل دارید یا اصلا نمیتونید سوالات رو هم مشاهده کنید . چون لینک دانلود مشکلی نداره .

 5. ز.عبدالمجید می‌گه:

  ساده وخلاق است.

 6. fateme.abdollahzade می‌گه:

  باسلام بسیار خوب بود استفاده کردم.

پاسخ دهید