سوالات ارزشیابی ریاضی دوم ابتدایی آذرماه

ارزشیابی-ریاضی-دوم-آذرماه در ادامه سوالات مربوط به ارزشیابی ریاضی را دانلود کنید و لطفا دیدگاه خود را درباره ی سوالات طرح شده در این ارزشیابی برای ما بنویسید .

شرح اه******** موردنظر در طرح سوالات ارزشیابی ریاضی :

سوال ۱ – در سوال عدد به عددنویسی و عددخوانی پرداخته شده است . در این سوال کودک دو عدد را باید به حروف و دو عدد دیگر را به رقم بخواند و بنویسد .

سوال ۲ – نوشتن قبل و بعد یک عدد خاص مدنظر است . دانش آموزان در کلاس دوم تا آذرماه هنوز وارد بحث اعداد سه رقمی نشده اند اما در خواندن و نوشتن اعداد ترتیبی به دو رقمی باید به مهارت کامل دست پیدا کرده باشند .

سوال ۳ – دانش آموز با کشف یک الگوی خاص عددی ، ادامه ی اعداد را طبق الگوی کشف شده می نویسد .

سوال ۴ – با توجه به آموخته های دانش آموزان در فصل اشکال هندسی ریاضی دوم دبستان ، دانش آموزان با برخی از اشکال هندسی ، ضلع و گوشه آشنا شده اند . در این سوال مستطیلی به عنوان مبنا قرار داده شده است و سوالاتی را از روی این شکل از دانش آموز پرسیده شده است .

سوال ۵ – دو ساعت در این سوال درج گردیده است که یکی با عقربه و دیگری بدون عقربه است . دانش آموز برای ساعت عقربه دار زمان را می نویسد و برای ساعت بدون عقربه با توجه به زمانی که ارائه شده است عقربه می کشد .

سوال ۶ – نوشتن اعداد دورقمی با شرط خاص در نظر است . کودک باید سه عدد دورقمی بنویسد که یکان آن نه باشد و این عددها از شصت هم کمتر باشند .

سوال ۷ – نوشتن اعداد دورقمی به صورت ******** دار برای پیش بینی همه ی عددهایی که احتمال وجود دارند در این سوال مدنظر است .

سوال ۸ – در این سوال کودک با استفاده از یک محور اعداد حاصل یک عبارت جمع و تفریق را کشف کرده و می نویسد .

سوال ۹ – دو جمع و تفریق به صورت سطری در سوال نهم درج گردیده است که در این جمع ها کودک عددهایی که ده تایی دارند را به این صورت در نظر می گیرد که هر کدام از انگشتان دستش را مبنایی برای عدد ده قرار می دهد و کار شمارش را انجام می دهد . در دو جمع و تفریق ستونی دیگر به روش فرایندی به حل تمرین می پردازد . استفاده از ابزار جدول یک تا صد برای حل این تمرین مانعی ندارد .

سوال ۱۰ – دانش آموز حاصل یک جمع ستونی را به وسیله ی تقریب زدن پیدا می کند .

۱۱ – در این سوال که با عنوان بانک جایزه ارائه گردیده است دانش آموز با توجه به امتیاز جوایز و همچنین امتیازات سه نفر از دانش آموزان باید با عملیات جمع ، جایزه یا جوایز هر کدام از دانش آموزان را حدس بزند و پس از اطمینان انتخاب کرده و بنویسد .

ارزشیابی-ریاضی-دوم-آذرماه

لینک دانلود سوالات ارزشیابی ریاضی پایه دوم ابتدایی آذرماه

.

.

.

خوش حال می شویم نقطه نظرات خود را در خصوص سوالات طرح شده در ارزشیابی در قسمت دیدگاه های همین پست برای ما بفرستید . استفاده از این ارزشیابی با حذف منبع در کلاس درس آزاد است .


24 پاسخ به “سوالات ارزشیابی ریاضی دوم ابتدایی آذرماه”

  1. حسین می‌گه:

    سلام نمونه سوالتان عالی بود .با تشکر

  2. حسینی می‌گه:

    سلام خسته نباشید . نمونه سوالات از چاپ قدیم کتاب های پایه دوم است . قابل استفاده نیستند .

  3. حسینی می‌گه:

    سلام . خسته نباشی . نمونه سوال از کتاب پایه دوم روی سایت موجود نیست ؟ چاپ ۹۳ یا ۹۴

پاسخ دهید