آموزش ساخت گل سر پارچه ای

آموزش موگیر (4)

 

گل سر و موگیر برای تزیین موی قشنگ دختر بچه ها یکی از آن دسته وسایل تزیینی است که خودتان هم می توانید به آسانی آن را بسازید . در این پست از نشریه اینترنتی نازک یک روش بسیار ساده و در عین حال بسیار زیبا برای ساخت موگیر و گل سر دخترانه را یاد خواهید گرفت . ادامه مطلب را ببینید .

 

قدم اول در ساخت موگیر با پارچه داشتن یک الگوی مناسب است . برای کشیدن الگو می توانید یک کاغذ را از وسط تا بزنید و طرح یک گل سه پر را روی کاغذ بکشید . سپس آن را برش بزنید و کاغذ را باز کنید . یک گل شش پر خوشگل داشته باشید . یک روش دیگر هم این که کاغذ را سه بار از وسط تا بزنید و فقط یک پر گل را روی آن بکشید و سپس برش بزنید و آن را باز کنید . یک گل شش پر متقارن خواهید داشت . الگوی گل را روی پارچه پیاده کنید . از همان رنگ پارچه یا رنگ متفاوت دیگر وسط گل که دایره ای و حالت دالبری دارد هم برش بزنید . یک برگ هم از پارچه سبز بچینید . در اخر به یک دکمه هم برای تزیین نیاز دارید .  و اما روش کار …

آموزش موگیر

سوزن را از وسط گل از قسمت زیرین به بالا وارد کنید . مثل تصویر بالا پرهای گل را یکی یکی داخل سوزن بگذارید .

آموزش درست کردن موگیر

سعی کنید این کار را به ترتیب و به تزتیب انجام دهید تا نظم بیشتری به گل سر داده باشید . سوزن را بکشید .

آموزش گلسازی

در این مرحله تکه پارچه ای که به صورت دایره ای دالبری کرده بودید را وسط گل بگذارید و سوزن را از آن عبور دهید و دکمه ای برای تزیین روی پارچه دایره ای شکل بدوزید .

آموزش ساخت موگیر پارچه ای

برگ را هم از زیر گل ، کوک کوچکی بزنید . موگیر را به سنجاق سر معمولی بچه ها بچسبانید . این سنجاق سر دست ساز را به موی فرزندتان بزنید و از زیبای منحصر به فرد آن لذت ببرید .

آموزش ساخت موگیر


27 پاسخ به “آموزش ساخت گل سر پارچه ای”

  1. تناز می‌گه:

    جنس پارچه فوشه

  2. مهسا می‌گه:

    اگه میشه اسم پارچا ای که استفاده کردید رو بگید کارتون هم خیلی قشنگ بود اگه میشه یه گل که بشه با لباس ست کرد آموزش بدید برای بزرگ تر ها! ممنون

  3. عطیه می‌گه:

    salam kheyli khoobeh mamnoon hastam,good bay

پاسخ دهید