کارتن جایزه شانسی برای بچه ها

کارتن-جایزه در این پست از سایت نازک با ایده ای برای جایزه ی گروهی دانش آموزان در کلاس یا یک محیط آموزشی با عنوان کارتن جایزه ی شانسی برای بچه ها آشنا می شوید .

اگر در یک محیط آموزشی کار می کنید که با گروهی از بچه ها سروکار دارید و دوست دارید یک سورپرایز ویژه برای کودکان با دادن هدیه ای شگفت انگیز به آن ها داشته باشید پیشنهاد می کنم از ایده ی امروز ما استفاده کنید . روش کار بسیار ساده است و با مواد و وسایل ساده ای نیز قابل تهیه است .

ابتدا بسته به تعداد شاگردانتان یک کارتن خالی بزرگ انتخاب کنید .

شما به چند بشقاب ته گود یا کاسه هایی که برای غذاهای نذری استفاده می کنید نیاز دارید . اندازه ی این کاسه ها به دو چیز بستگی دارد : ۱ – اندازه ی مشت دست بچه ها ۲ – اندازه ی جایزه ای که شما قصد دارید تهیه کنید و آن ها را در بشقاب یا کاسه بگذارید .

ظرف یکبار مصرفی که دارید را روی بدنه ی کارتن بگذارید و به تعداد بچه هایی که دارید در یک یا هر چهار طرف کارتن دور ظرف را خط بکشید و با کاتر یا تیغ موکت بر که قدرت بیشتری دارد این دایره ها را نیم سانتی متر کوچکتر از خطی که کشیده اید از کارتن جدا کنید . ضمنا ظرف شما می تواند دایره و یا هر حالت فانتزی دیگری داشته باشد .

کارتن-جایزه-(2)

کارتن را با کاغذکادوی زیبا بپوشانید و دایره های قسمت زیرین را روی کاغذکادوها هم پیاده کنید .

کارتن-جایزه-(1)

در این مرحله از کار شما به یک ورق نازک نیاز دارید تا این دایره ها را از داخل کارتن بپوشانید . کاغدهای روغنی برای این کار مناسبند . اما چرا گفتیم کاغذ نازک ؟ در مراحل بعدی به دلیل این نازکی کاغذ پی خواهید برد .

کارتن-جایزه-(3)

حالا به تعداد سوراخ یا دایره هایی که روی کارتن ایجاد کرده اید باید جایزه های درشت یا ریز که باز هم سلیقه تان موقع انتخاب ظرف در آن دخیل بود تهیه کنید . این جایزه ها را داخل ظرف یکبار مصرفی که دارید بچسبانید . از چسب گرم استفاده کنید و نیاز به چسب فراوان هم ندارد تا موقع کندن جایزه به راحتی از ظرف جدا شود .

کارتن-جایزه-(5)

حالا لبه ی ظرف را چسب فراوان بزنید و از داخل کارتن روی دایره هایی که با کاغذ پوشانده شده است بچسبانید .

کارتن-جایزه-(4)

مانند تصویری که در زیر مشاهده می کنید .

کارتن-جایزه-(6)

بسته به تعداد کودکان از یک طرف ، دو طرف و یا هر چهار طرف کارتن برای این کار می توانید استفاده کنید .

کارتن-جایزه-(7)

ورقه های کاغذ نازکی را که انتخاب کرده اید بهتر است طوری باشد که کودک قادر به تشخیص جایزه از پشت آن نباشد چون قرار است این کارتن جایزه ی شانسی باشد .

کارتن-جایزه-(8)

برای تزیین روی کادو هم یک گل رویانی بسازید که می توانید یک روش بسیار ساده ی ساخت این گل ها را اینجا ببینید . دور خانه های جایزه هم به دلخواه خود با ریسه ، روبان و … تزیین کنید .

کارتن-جایزه-(9)

به این ترتیب یک هدیه ی بزرگ برای گروهی از کودکان بسازید .

کارتن-جایزه-(10)

و اما روش برداشتن جایزه که یکی از جذاب ترین روش هاست و حتما بچه ها هم از آن استقبال خواهند کرد ، روش مشت زدن است . اینجاست که پی خواهید برد چرا تاکید ما روی کاغذ نازک بود .

کارتن-جایزه

امیدوارم از این ایده لذت برده باشید . یک ایده ی زیبای دیگر برای هدیه ی روز تولد را اینجا ببینید .


6 پاسخ به “کارتن جایزه شانسی برای بچه ها”

 1. سارينا می‌گه:

  عععععععععععععععععععاااااااااااااااااااااللللللللللللللللللللییییییییییییببببببب

 2. samere می‌گه:

  انقدر ایده های زیبایی واسه بچها گذاشتید دلم خواست برم مربی کودک بشم واسه بچها اجرا کنم ایده های نابتونو..:-d

 3. فایزه می‌گه:

  بسیار زیبا سایت کلا عالیه

 4. مدینه می‌گه:

  سایت بسیار زیبا و……. است واقعا ممنون و خسته نباشید

 5. شکیبارادنیا می‌گه:

  سایت بسیارقشنگی بود ممنون

 6. پاییز می‌گه:

  ایده تاپی بود. ممنون

پاسخ دهید