ساخت کرم با صدف و منگوله پنبه ای

کرم-با-صدف-(3) در این پست از سایت نازک با روش ساخت کرم با صدف و منگوله پنبه ای آشنا  می شوید . روش کار را در ادامه دنبال کنید .

این کاردستی مناسب  کودکان پنج تا ۱۵ سال است و البته رعایت نکات ایمنی مربوط به وسایل برقی دخیل در ساخت این کاردستی مثل چسب حرارتی بسیار حایز اهمیت است .

اگر برای تعطیلات به کنار دریا رفته اید و مجموعه ای صدف های دوکفه ای هم شکل و همرنگ را جمع آوری کرده اید در این پست با ایده ی ساخت یک کرم زیبا آشنا خواهید شد . از این کاردستی برای تزیین اتاق کودکان و همچنین تزیین دکوراسیون قفسه ها با مواد و وسایل دست ساز مناسب است .

مواد و وسایل موردنیاز :
صدف به مقدار لازم
منگوله پنبه ای
چسب حراتی
سیم روکش دار تزیینی
چشم عروسکی
دو صدف حلزونی کوچک

روش کار :
صدفی را بردارید و یک منگوله داخل آن بچسبانید . سپس صدف دیگر را بر خلاف جهت صدف اول روی منگوله بچسبانید و یعنی هر دو کفه ی صدف ها روبه روی هم باشد . این قسمت مربوط به قسمت انتهایی کرم یا به اصطلاحی که وجود ندارد دم کرم است .

کرم-با-صدف

کار چسباندن منگوله و صدف ها را مطابق و موازی با صدف دومی که چسب زدید ادامه دهید . یک منگوله پنبه ای و یک صدف .

برای زیباتر شدن کار بهتر است از صدف های همرنگ و هم اندازه استفاده کنید . اما اگر به صدف های هم اندازه دسترسی ندارید می توانید صدف ها را از قسمت سر از بزرگ به کوچک کنار هم بچینید . این طوری هم نمونه ی کاری زیبایی به شما خواهد داد .

کرم-با-صدف-(1)

برای قسمت سر کرم از یک منگوله استفاده کنید . دو چشم عرو******** را روی منگوله بچسبانید تا چشم های کرم آماده شود . برای شاخک کرم از سیم روکش دار استفاده کنید . سیم را با دست به شکل شاخک حالت دهید . سپس صدف حلزونی کوچک را روی سر شاخک بچسبانید و شاخک ها را هم در محل مناسب منگوله چسب بزنید . پس از خشک شدن منگوله را به صدف بچسبانید .

کرم-با-صدف-(2)

به همین راحتی و به همین سادگی یک کرم شب تاب زیبا با صدف بسازید .

کرم-با-صدف-(4)

از این کرم صدفی برای تزیینات منزل می توانید استفاده کنید .

کرم-با-صدف-(3)


2 پاسخ به “ساخت کرم با صدف و منگوله پنبه ای”

  1. سحر می‌گه:

    kheili kheili kheili aliiiii bud..mer30

  2. سارا شاد می‌گه:

    عالی بود امیدوارم فردا بتونم برای دوقلوهام درست کنم

پاسخ دهید