آموزش قلاب بافی پروانه برای تزیین لباس کودک

بافتنی پروانه در این پست از سایت نازک ایده ای برای تزیین انواع لباس های کودکانه از کلاه و جلیقه گرفته تا شال گردن و … ارائه شده است . شما در ادامه می توانید آموزش مرحله به مرحله ی بافت یک پروانه ی زیبای کاموایی با استفاده از قلاب را ملاحظه نمایید .

روش ساده ی بافت پروانه برای تزیین لباس :

برای داشتن یک پروانه کاموایی در اندازه ی دلخواه باید به نوع کاموا و کلفتنی و نازکی نخ آن توجه کرد و متناسب با نوع کاموا قلاب مناسب برای بافت انتخاب کرد . بافت این پروانه هم نیازمند توجه به این نکته است . اگر دوست دارید یک پروانه حجیم و بزرگ داشته باشید باید کاموای ضخیمی را برای بافت انتخاب کنید وا گر هم دوست دارید ظریف و کوچک باشد کامواهای نازک برای این کار مناسب است .

ابتدا هشت تا ده زنجیر ببافید . زنجیر را حلقه کنید و دو پایه بلند ببافید . اگر دوست دارید پروانه ی شما فانتزی و ریز باشد پایه کوتاه هم برای این کار جواب می دهد . بعد از دو پایه بلند دو یا سه زنجیر بیندازید و مجددا دو پایه ببافید . این کار را تا وقتی ادامه دهید که هشت جفت پایه داخل زنجیرنداخته باشید .

بافتنی پروانه (3)

در مرحله ی دوم به سراغ حلقه های زنجیری ایجاد شده در مرحله ی اول بروید و داخل هر کدام شش پایه کوتاه یا بلند بیندازید .

بافتنی پروانه (2)

کار را تا پایان ادامه دهید .

بافتنی پروانه (1)

حالا گل کاموایی که بافته اید را از وسط تا بزنید . موقع تا زدن مشاهده می کنید که گل حالت یک پروانه زیبا به خود می گیرد .

بافتنی پروانه (4)

کار را با بافت زنجیر ادامه دهید و یک حلقه ی زنجیری دور پروانه بیندازید تا پروانه از هم باز نشود .

بافتنی پروانه

برای بافت شاخک ها می توانید همان مرحله ای که پروانه را تا زدید کاموا را کور کنید و جدا گانه زنجیر ببافید و پس از کور کردن سر زنجیر دور پروانه ای که بافته شده گره بزنید ویا می توانید برای بافت شاخک به صورت متصل هم کار کنید .

.

.

.

آموزش بافت کلاه

دوستان عزیز اگر تمایل دارید که آموزش بافتنی را از ابتدا و به زبان ساده یاد بگیرید و تزیینات مختلف بافتنی را یاد بگیرید پیشنهاد می کنم روی تصویر زیر کلیک کنید تا با محتویات سی دی آموزش بافتنی که در سایت نازک با قیمتی مناسب ارائه شده است آشنا شوید .

آموزش بافتنی

 

 


13 پاسخ به “آموزش قلاب بافی پروانه برای تزیین لباس کودک”

  1. مریم می‌گه:

    بنظرم کار ساده و در عین حال زیبایی بود. اگر امکان داره لطفا روش بافت شکل های تزیینی دیگه مثل قلب، ستاره و … رو به زبان ساده بزارید.
    ممنونم از مطلب خوبتون

  2. نیلوفر می‌گه:

    من متوجه شدم ولی زیاد خوشگل نشد

پاسخ دهید