کاردستی با قلوه سنگ

تزیین-با-سنگ وقتی برای گردش به کنار رودخانه ها می روید حتما با حجم انبوهی از قلوه سنگ های صاف برخورد خواهید کرد که در طبیعت در اندازه های متفاوت وجود دارد . در این پست از سایت نازک ایده ی ساخت کاردستی با قلوه سنگ را به شما ارائه کرده ایم که می توانید برای تزیین گل خانه های کوچک و یا حتی باغچه از آن استفاده کنید . روش کار را در ادامه دنبال کنید .

اولین قدم در ساخت این کاردستی جمع اوری سنگهایی صاف است که بتوانند در کاردستی شما خود را به نمایش بگذارند . سنگ ها را در اندازه های مختلف درشت تا ریز جمع کنید . همچنین بهتر است از سنگ های قلوه ای دراز برای این کار استفاده کنید . اندازه ی این کاردستی و سنگ هایی که در آن به کار می برید به سلیقه ی شما بستگی دارد که دوست دارید این کاردستی در چه اندازه ای باشد .

پس از جمع آوری سنگ های قلوه ای باید یک سنگ پهن که استحکامی برای نگه داشتن سایر سنگ ها داشته باشد هم پیدا کنید . ستگ ها را تمیز بشویید و بگذارید که کامل خشک شود .

سپس با استفاده از چسب سنگ و یا چسب حرارتی سنگ ها را به ترتیب اندازه از کوچک به بزرگ و یا از بزرگ به کوچک در کنار هم بچسبانید . بهتر است فاصله ی اندکی بین سنگ ها ایجاد کنید .

تزیین-با-سنگ-(1)

حالا با استفاده از رنگ گواش برای این سنگ های قلوه ای ایستاده چشم نقاشی کنید .

تزیین-با-سنگ-(2)

پس از خشک شدن رنگ سفید با رنگ سیاه مردمک چشم این قلوه سنگ ها را هم نقاشی کنید و بگذارید تا خشک شوند . زاویه ی نقاشی چشم را اگر طوری انتخاب کنید که انگار این قلوه سنگ ها دارند به بالا نگاه می کنند کاردستی شما زیبایی بیشتری خواهد داشت .

تزیین-با-سنگ-(3)

کاردستی شما آماده است . این کاردستی زیبا با سنگ های بدون استفاده حاشیه رودخانه ها برای تزیین استفاده کنید . می توانید آن را بین گلهای باغچه بگذارید و برای تزیین باغچه از آن استفاده کنید .

تزیین-با-سنگ


8 پاسخ به “کاردستی با قلوه سنگ”

 1. niloofar می‌گه:

  خیلی بامزه .مرسی بابت آموزشتون

 2. fereshteh می‌گه:

  ببخشید منظور شما از اینکه میگین کپی برداری ممنوعه چیه؟ من ندیدم و یه عالمه از عکسای شما رو کپی کردم نا سر فرصت درستشون کنم حالا باید چیکار کنم؟:-( تو رو خدا جواب بدین

 3. بهترین هستید می‌گه:

  عالیه عالیه خیلی خوشحال هستم که سایت شما را پیدا کردم موفق باشید و خدای مهربان پشت و پناه لحظه لحظه زندگیتان

 4. mojgan می‌گه:

  وای ی ی ی ی چقد نازززززززززز

 5. Melina2003 می‌گه:

  خیلی زیبا بود بسیار بسیار زیبا بود لطفا به وبلاگ منم سر بزن من خودم این سنگ هارا درست کردم خیلی باحال شد و ممنون

 6. مبینا می‌گه:

  خیلی زیبا بود ممنون

پاسخ دهید