نارنگی با شکلات و نمک

تزیین-نارنگی-با-کاکائو-(3) نارنگی میوه ی مورد علاقه ی اکثر بچه هاست . راحتی جدا شدن پوست آن از میوه ، این میوه را برای کودکان به یک میوه ی استثنایی و خوشمزه تبدیل کرده است . در این پست برای تقویت اشتهای بچه ها ایده ی دسر نارنگی با شکلات و نمک را داریم که در ادامه می توانید آن را مشاهده نمایید .

تا حالا توجه کرده اید که بچه ها مزه ی شور و شیرین را با هم دوست دارند . ایده ی نارنگی شکلاتی هم از این قاعده مستثنی نیست .

برای این تزیین شکلاتی شما به مقداری کاگائو و نمک های دانه درشت و خود نارنگی نیاز دارید .

بهترین مزیتی که این دسر خوشمزه دارد این است که همه ی کارهای آن را می توانید به خود کودک بسپارید و کودک به تنهایی می تواند از عهده ی این کار بر آید .

از کودک بخواهید که نارنگی ها را پوست بکند . آن ها را دانه دانه جدا کند . پوست نرم نارنگی و همچنین بافت قاچ های آن این امکان را به کودک می دهد که به راحتی از عهده اش برآید .

تزیین-نارنگی-با-کاکائو-(1)

در مورد کاکائو :
می توانید یک قالب کوچک کاکائو را آب کنید و یا از کاکائوهای آماده بازاری که بچه ها هم بیشتر دوست دارند استفاده کنید .

تزیین-نارنگی-با-کاکائو

با فرو کردن یک طرف از نارنگی ها در کاکائوها آن ها را در ظرفی با فاصله از هم بگذارید ، روی آن ها را کمی نمک بپاشید و در یخچال بگذارید تا کاکائوها بسته شود .

تزیین-نارنگی-با-کاکائو-(2)

مدت زمان لازم برای آماده شدن این دسر خوشمزه و مورد علاقه ی بچه ها حدود یک ساعت است .

بعد از یکساعت نارنگی ها را از یخچال بیرون کنید و در ظرفی تزیین نمایید .

تزیین-نارنگی-با-کاکائو-(3)

این دسر بیشتر مناسب کودکانی است که اشتهایی به خوردن میوه ها ندارند و کاکائو را دوست دارند . تعامل آن ها با شما در هنگام اماده کردن آن می تواند انگیزه ای قوی به کودک برای خوردن این میوه ببخشد . همچنین از نظر دیگر چون این نارنگی همان نارنگی خام است قطعا تاثیرات آن به مراتب بهتر از انواع مختلف کمپوت هاست .

با کمی سلیقه می توانید جلوی اشتهای فرزندتان را نسبت به خوردن انواع چیپس و پفک و … بگیرید .


پاسخ دهید