نقاشی با یخ

نقاشی-با-یخ نقاشی سرگرمی مورد علاقه ی بچه هاست . اگر کودک شما از نقاشی لذت نمی برد و دوست دارد از آن دوری کند آیا تا به حال به فکر استفاده از روش های مختلف نقاشی کردن افتاده اید ؟ در این پست با ایده ی نقاشی با یخ آشنا می شوید .

کار اصلی را در این نوع از نقاشی یخچال انجام  می دهد . به غیر از یخچال شما به مواد زیر هم نیاز دارید :
سانچ یخی
رنگ های خوراکی مایع در انواع رنگ ها
ورقه آلومینیوم
چوب بستنی
مقداری آب
برگه

روش کار :
قطره ها ی رنگ خوراکی را به خانه های سانچ یخی بریزید . تنوع رنگ شوق و اشتیاق را در کودک شما برای نقاشی بر می انگیزد . مقداری آب روی رنگ ها بریزید تا خانه ی مربوط به رنگ تقریبا پر شود . در این مرحله توجه داشته باشید که می توانید با افزایش غلظت رنگ ، رنگ ها را در دو دسته روشن و تیره دسته بندی کنید . همچنین چون شما با رنگ مایع کار می کنید می توانید رنگ های ترکیبی زیبا هم بسازید .

نقاشی-با-یخ-(2)

روی سانچ را با ورق آلومینیوم بپوشانید . چوب های بستنی را از روی ورق آلومینیوم در جایخی ها بگذارید . استفاده از ورق آلو مینیوم صرفا بخاطر ایستاده نگهداشتن چوب های بستنی بود .

نقاشی-با-یخ-(3)

ظرف یخ را در یخچال بپذارید و پس از بسته شدن از یخچال بیرون آورید . قالب های یخ رنگی را در اختیار کودکان بگذارید تا با آن ها نقاشی های دلخواه را خلق کند .

نقاشی-با-یخ-(4)

قطعا چون کودک از قالب یخ برای نقاشی کردن استفاده می کند قادر به خلق نقاشی های درشت است . پس کودک را تشویق کنید تا نقاشی هایش را با دقت بیشتری و به صورت درشت روی برگه اجرا کند . استفاده از مقواهای بزرگ برای این نوع نقاشی بهتر از استفاده از برگه ی آچهار است .

نقاشی-با-یخ-(5)

این روش از نقاشی ، روشی خلاقانه و مورد علاقه ی کودکان است . همواره این نکته را مد نظر داشته باشید که سلیقه ی شخصیتان را در نقاشی کودک راه ندهید . بگذارید کودک با تصورات خودش در دنیای نقاشی ارتباط برقرار کند و از کودکیش لذت ببرد .

نقاشی-با-یخ-(1)

امیدوارم از این ایده استفاده برده باشید .

نقاشی-با-یخ


5 پاسخ به “نقاشی با یخ”

 1. رها می‌گه:

  واقعا عالی بود برا ما مربیا که با کودک کار می کنیم بسیار جالب و جدید بود .موفق باشید

 2. کوزی می‌گه:

  فقط بیسسسسسسسست.

 3. عطیه 65 از یزد می‌گه:

  مثل همیشه عالی بود گلم

 4. آذر می‌گه:

  سلاااام
  عااااااااااالی هست عالی همین فردا اجرا خواهد شد

پاسخ دهید