اریگامی گل لاله

آموزش-ساخت-گل-با-کاغذ-(2)

هنر کاغذ و تا (اریگامی) یکی از هنرهای بسیار قدیمی چینی هاست . اریگامی از دو کلمه ی« اُری » و « گامی » تشکیل شده است که کلمه ی اول در زبان چینی ها به معنی هنر تا زدن می باشد و گامی نیز به معنی کاغذ است . پس با این حساب کلمه ی اریگامی یعنی هنر تا زدن کاغذ . در اریگامی بیشتر از هر هنر دیگر تمرکز حواس و هماهنگی بین ذهن و چشم و دست برقرار است . کودکان را به ساخت اریگامی های ساده از جانوران ، گل ها و … تشویق کنید . در نشریه اینترنتی نازک هم بخشی به همین نام در گروه دسته ها قرار گرفته است .

برای کودکان بهتر است از طرح های ساده با مراحل کم استفاده کرد . بهتر است بزرگ ترها چندین بار یکی یکی مراحل کار را انجام دهند و سپس از کودکان بخواهند که کار آن ها را تکرار کنند . برای کودکان ممکن است که کاغذ و تا با آزمون و خطاهایی هم همراه باشد . بگذارید که کودک خودش راه حل اصلی را کشف کند و راهنماییتان را از او دریغ نکنید .

در این پست از نشریه اینترنتی نازک شما با روش ساخت یک گل لاله به وسیله اریگامی یعنی فقط با کاغذ و تا را یاد خواهید گرفت . یک کاغد مربع شکل بردارید و مراحل کار را از ری اشکال زیر دنبال کنید . روش ساختن گل از روی تصویر زیر به ترتیب شماره بندی یک تا چهار دنبال کنید .

آموزش-ساخت-گل-با-کاغذ-(6)

گل نهایی پس از تا زدن مرحله ی آخر به این صورت در می آید .

آموزش-ساخت-گل-با-کاغذ-(1)

اگر دوست دارید که تابلویی از این گلها بسازید در دو یا سه رنگ این گل ها را اماده کنید . گل ها را روی مقوای زمینه بگذارید و بدون این که چسب بزنید جای احتمال قرار گرفتن هر کدام را پیش بینی کرده و ساقه و برگ ها را نقاشی کنید .

آموزش-ساخت-گل-با-کاغذ-(4)

پس از نقاشی کردن گل ها را با چسب در محل های پیش بینی شده بچسبانید .

آموزش-ساخت-گل-با-کاغذ-(5)

در آخر برای زیبایی بیشتر کار پروانه ای هم روی تابلو نقاشی کنید . این کاردستی برای ایام دهه فجر مناسب است . گل لاله نشانه ی خون شهیدان انقلاب اسلامی ایران است . گل لاله در پرچم ما هم می درخشد چون کلمه ی الله در وسط پرچم به شکل گل لاله دیده می شود .

آموزش-ساخت-گل-با-کاغذ-(3)

برای تبریک اعیاد و یا تبریک دهه فجر و پیروزی انقلاب می توانید یکی از این گل ها را روی کارتی بسازید و به عزیزانتان با یک پیام تبریک دلچسب هدیه کنید .

آموزش-ساخت-گل-با-کاغذ

امیدوارم از این کارستی یا در واقع اریگامی زیبا لذت برده باشید . منتظر ایده های جدیدتر ما در نشریه اینترنتی زندگی کودکان نازک باشید .


11 پاسخ به “اریگامی گل لاله”

 1. نگین می‌گه:

  خیلی خوبو راحت بود بهره بردم متشکرم

 2. SOLMAZ..... می‌گه:

  راستش من پارسال اولین بار یه پسری درست کرد دیدم.خیلی عالی و البته سخته دستتون درد نکنه جالبه

 3. یلدا می‌گه:

  خوب بودممنون.

 4. ملودي می‌گه:

  ساده وخوشگل مرسی

 5. امیر می‌گه:

  خیلی خوب است

 6. مری می‌گه:

  خیلی خوبه

 7. پریسا23 می‌گه:

  مطالب جدید بزارید ممنون

 8. پریسا می‌گه:

  عالیه فقط حرف نداره دستتون درد نکنه

 9. soha می‌گه:

  سلام ممنون از سایت زیباتون.اوریگامی های بسیار زیبایی گذاشتید وباید بگم این یک هنر ژاپنی است.من خودم مربی اوریگامی هستم ودر این زمینه خیلی تحقیق کردم.

 10. مریم می‌گه:

  با تشکر از مطالبتون، اوریگامی هنر ژاپنی است یا چینی؟!

پاسخ دهید